Zamknij [X]

Magiczny dywan już w OLIGO

2019-07-18 14:09:16, Maciej Kowalczyk

Magiczny dywan to rzecz wyjątkowa, choć nie lata jak bajkowy pierwowzór. System czujników ruchu, projektor, komputer i interaktywna „podłoga” stanowi nieocenioną pomoc dydaktyczną. Dziś jeden z egzemplarzy trafił do włocławskiego Stowarzyszenia OLIGO.

Magiczny Dywan to interaktywny projektor, który powstał z myślą o edukacji, ale szybko znalazł zastosowanie w rehabilitowaniu dzieci oraz dorosłych. Korzystanie z niego niejako „wymusza” aktywność fizyczną - obsługiwane jest przy pomocy ruchów rąk i nóg. Nic dziwnego, że zwróciło na nie swoją uwagę Stowarzyszenie OLIGO zajmujące się przecież opieką i rehabilitacją osób dorosłych i dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. 

Zakup wartego ponad 12 tysięcy złotych urządzenia stanowiło wyzwanie dla organizacji takiej jak OLIGO. Środków na nie poszukiwano za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. To tam na zbiórkę zwrócili uwagę współpracownicy producenta dywanu, firmy FUNTRONIC. Informacja szybko dotarła do prezesa firmy, który zadeklarował, że jeśli organizatorzy zbiórki zbiorą połowę potrzebnej sumy, on dołoży resztę. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Pod koniec czerwca połowa sumy znalazła się na koncie zbiórki a producent wywiązał się z deklaracji. Dziś urządzenie zaprezentowano w siedzibie stowarzyszenia. To tu będzie służył rehabilitacji jego podopiecznych.

Skuteczność Magicznego Dywanu w rehabilitacji potwierdzają przykłady z Polski, ale i wielu krajów świata, do których trafia to urządzenie. Najbardziej spektakularnym jest historia nastoletniej Paige Bourhill z USA, cierpiącej z powodu urazów wywołanych przez chorobę genetyczną. Terapia z wykorzystaniem Magicznego Dywanu sprawiła, ze dziewczynka bardziej zaangażowała się w wykonywanie ćwiczeń, co więcej, wyraźnie usprawniła jej funkcje motoryczne i ogólny rozwój. Interaktywne gry, ćwiczenia i quizy, w które wyposażony jest projektor stymulują do aktywności fizycznej i umysłowej pomagając także w terapii osób z innymi dysfunkcjami m.in. autyzmem. - podkreśla producent.

Więcej w materiale wideo.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz