W dniach 22 i 23 maja 2019 roku w auli PWSZ we Włocławku, ul. Obrońców Wisły 1920 r. 21/25 odbywa się międzynarodowa konferencja naukowo-szkoleniowa pn. „Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia – implikacje praktyczne do współpracy samorządów, społeczeństwa, służb mundurowych”.
Współczesny świat to z jednej strony nowe możliwości, z drugiej zaś zagrożenia, na które nie zawsze jesteśmy przygotowani, a które zaburzają poczucie bezpieczeństwa – niezbywalnego prawa każdego człowieka. To stawia przed pedagogami, przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej, pracownikami służby zdrowia, jak i też przedstawicielami różnych służb mundurowych nowe wyzwania i zadania. Należą do nich: konieczność wzmacniania gotowości społecznej do przeciwdziałania zagrożeniom, podnoszenie poziomu zaufania społecznego do przedstawicieli służb mundurowych oraz wzmacnianie kompetencji społeczeństwa w zakresie zapewniania i utrzymywania poczucia bezpieczeństwa we wszystkich jego obszarach.
Konferencja miała wymiar naukowo-szkoleniowy i skierowana była zarówno do przedstawicieli środowisk akademickich, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, dyrektorów placówek edukacyjnych oraz nauczycieli, jak i do studentów i doktorantów, zaś towarzyszące jej imprezy takie jak warsztaty realizowane w ramach Dnia z Profilaktyką, skierowane są także do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Głównym celem konferencji było włączenie się w dyskurs interdyscyplinarny oraz rozszerzenie i wzmocnienie współpracy pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk.
Więcej informacji na ten temat w naszym materiale wideo.
Komentarze (0)