Najlepszy możliwy wybór - Kosiniak Kamysz o kandydatkach PSL

2019-05-14 20:17:28, Maciej Kowalczyk

Aneta Jędrzejewska i Agnieszka Kłopotek to dwie przedstawicielki Polskiego Stronnictwa Ludowego na listach Koalicji Europejskiej w zbliżających się wyborach europarlamentarnych. Dziś, do głosowania na obie kandydatki zachęcał we Włocławku szef Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz. "26 maja pokornie prosimy o Państwa głosy" - mówił szef PSL na Placu Wolności.

Dzisiejszy briefing dla lokalnych mediów, był także dla PSL okazją, by podkreślić najważniejsze postulaty partii, jakie zostały ostatecznie uwzględnione w programie Koalicji Obywatelskiej. Przewodniczący PSL , za najważniejszy uznał ten dotyczący „emerytury bez podatku”. Powołując się na sondaż przeprowadzony przez „Super Ekspress”, wskazywał on że pobierający emerytury, czy renty wolą takie wsparcie, niż jednorazowa wypłata „13 emerytury”:

Jeżeli ktoś pracował 40, 50 lat - zapłacił swoje podatki – przekonywał Kosiniak-Kamysz – Nie pobiera się podatków od emerytur, ponieważ emeryci zapłacili już podatki, gdy pracowali. To jest po prostu grabież , szczególnie przy tak niskich emeryturach.

Prezes PSL zaznaczał, że program stronnictwa skierowany jest nie tylko, jak zwykle jest on postrzegany, do rolników i mieszkańców mniejszych miejscowości. Za przykład podając program opieki zdrowotnej forsowany przez jego ugrupowanie. „Europejski Program Walki z Rakiem” ma poprawić statystyki w walce z nowotworami, tak by znacząco ograniczyć liczbę zgonów, która w tej kategorii, w Polsce, sięga stu tysięcy.

Kosiniak-Kamysz zwracał też uwagę na niepowodzenia obecnego rządu w walce o priorytety polskiej gospodarki w Unii Europejskiej, za przykład podając Dyrektywę o Pracownikach Delegowanych. Władysław Kosiniak Kamysz stwierdził także, że przed polskim rządem kolejne ciężkie batalie z niewiadomym skutkiem, do nich należy negocjacja nowego unijnego budżetu, który w obecnej formie jest, jego zdaniem, dla Polski nie do przyjęcia.

Z pozycji dominującej w Europie (…) rząd Polski jest lokajem – podsumowywał – Musimy to zmienić.

Jednocześnie wskazywał, że to właśnie listy Koalicji Obywatelskiej i pojawiające się na nich osoby związane z PSL są gwarantem silnej Polski w Europie. Jako przykład podawał Anetę Jędrzejewską i Agnieszkę Kłopotek.

Obecna członkini Zarządu Województwa przekonywała, że w czasie pełnienia przez lata funkcji samorządowych, nabyła umiejętności, które pozwalają jej myśleć o nowych, europejskich wyzwaniach:

My samorządowcy od podszewki znamy procedury przyznawania dotacji i ich pozyskiwania. Jako samorządowiec znam doskonale potrzeby samorządów, ale również każdego mieszkańca naszego województwa. Jest ich ponad 2 miliony i ich chcę właśnie reprezentować – mówiła.

To są bardzo ważne wybory – dodawała Agnieszka Kłopotek z PSL -W których wybierać będziemy kandydatów, którzy będą walczyć o to, żeby Polska zyskała jak najlepszą pozycję w UE i żeby przyszły budżet był dla nas jak najlepszy.

Obie kandydatki, są jedynymi członkiniami PSL, które znalazły się w regionie na listach Koalicji Obywatelskiej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz