Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało kampanię europarlamentarną

2024-05-20 14:15:52, Q4

W miniony piątek 17 maja Prawa i Sprawiedliwość zainaugurowało kampanię wyborczą przed zbliżającymi się wyborami do Europarlamentu. Na trzecim miejscu listy wyborczej znalazła się poseł Joanna Borowiak.

Wybory do Europarlamentu odbędą się 9 czerwca tego roku. Głosowanie wyłoni 52 polskich parlamentarzystów, którzy obejmą stanowiska w Brukseli. Kujawsko-pomorskie reprezentować będzie dwóch przedstawicieli.

O mandat ubiegać będzie się między innymi poseł Joanna Borowiak, która w piątek zainaugurowała kampanię wyborczą.

9 czerwca każdy z nas będzie miał przyszłość Polski w swoich rękach. Tego dnia rozstrzygniemy również o tym jaki kształt będzie miała Unia Europejska. Czy powróci do fundamentów stworzonych przez swoich założycieli, do Europy ojczyzn, czy dalej będzie brnąć w rozwiązania korzystne dla kilku wybranych państw, stawiając pozostałe państwa członkowskie, w tym Polskę na marginesie – mówiła parlamentarzystka.

Jak mówi Joanna Borowiak jej celem w Europarlamencie będzie zmiana zapisów Zielonego Ładu, obrona interesów polskiej wsi, obrona złotówki jako waluty narodowej, oraz kwestie dotyczące bezpieczeństwa naszego kraju.

Na liście Prawa i Sprawiedliwości kandydatka z Włocławka jest najwyżej umiejscowioną kobietą, zajmując na niej trzecią pozycję. Liderem listy jest dotychczasowy europoseł Kosma Złotowski.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz