Zamknij [X]

Brześć Kujawski zaprasza no obchody Święta 3 Maja

2019-04-25 10:32:04, Maciej Kowalczyk

Nadchodzący weekend majowy to okazja do dłuższego wypoczynku, ale także co najmniej kilkanaście uroczystości organizowanych w regionie z okazji Święta Narodowego 3 Maja. Te odbędą się między innymi w Brześciu Kujawskim.

W zaproszeniu przesłanym do mediów czytamy:

W wielowiekową historie Polski wpisanych jest wiele wydarzeń skłaniających do wspomnień i refleksji. Suwerenność, niepodległość, wolność wewnętrzna narodu – to wartości stanowiące fundament działania Sejmu Czteroletniego i zarazem kanony dzisiejszych państw demokratycznych. W tym roku mija 228 lat od czasu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawy stanowiącej ważny krok ku nowoczesności, niosącej nadzieję na głębokie reformy.

Burmistrz Brześcia Kujawskiego w imieniu własnym, jak i samorządu brzeskiego zaprasza do udziału w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja

Program:

  • 9:00 Uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. św. Stanisława BM
  • 10:20 Złożenie kwiatów pod pomnikiem Króla Władysława Łokietka (Skwer Miejski)
  • 12:00 Mecz ligowy GKS Łokietek – Start Radziejów (Stadion Miejski, ul. Traugutta 29)
  • 14:00 Majówka z folklorem (Skwer Miejski)

- IV Festiwal Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego

- Koncert zespołu folkowego „Niespodzianka Pana Janka" (godz. 19:30)

Tegoroczne obchody połączone są z dniem patrona strażaków – św. Floriana. Zgodnie z harmonogramem uroczystości po Mszy Świętej i złożeniu kwiatów przed pomnikiem w świetlicy wiejskiej w Sokołowie odbywać się będą uroczyste obchody Dnia Strażaka.

(Inf. prasowa UM w Brześciu Kujawskim)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz