Trwa nabór wniosków do Nagród Kulturalnych Prezydenta Włocławka

2019-04-23 08:49:03, Maciej Kowalczyk

Coroczne Nagrody Prezydenta Miasta wręczane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. To najbardziej prestiżowe nagrody, przyznawane osobom, które wyróżniają się swoją twórczością artystyczną oraz posiadają znaczne zasługi dla upowszechniania i ochrony kultury w Naszym mieście.

Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach. Pierwsza dedykowana jest twórcom za osiągnięcia w dziedzinie: literatury, plastyki, muzyki, teatru i filmu oraz tańca. Druga kategoria to wydarzenie-organizator wydarzenia, imprezy lub cyklu imprez, które miały szczególne znaczenie dla kultury Włocławka. Trzecia kategoria to Debiut Roku – ta nagroda trafi do osoby, która zadebiutowała w poprzednim roku, wyróżniając się swoją działalnością. Przed uroczystym przyznaniem Nagród, zbierze się specjalnie powołana Kapituła, którą tworzyć będą m.in: przedstawiciele Prezydenta Miasta, przedstawiciele Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Włocławek, dyrektorzy instytucji kultury. Wręczenie Nagród nastąpi w maju podczas uroczystości z okazji włocławskiego Święta Kultury.

Kandydatów do Nagród w 2019 r. mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani. Należy to uczynić w terminie do 30 kwietnia, za pomocą formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny na stronie Urzędu Miasta.

Zgłoszenie należy dostarczyć osobiście lub przesłać do Urzędu Miasta Włocławek - Referatu Kultury i Promocji w Wydziale Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej, ul. Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek (decyduje data stempla pocztowego).

Szczegóły dot. przyznania Nagród Prezydenta Miasta w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury znajdują się w przedmiotowej uchwale Rady Miasta Włocławek.

(Inf. prasowa Urząd Miasta)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz