Najlepsi uczniowie i wolontariusze wynagrodzeni

2021-06-24 15:36:57, Q4.pl

W I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku odbyło się dziś uroczyste wręczenie stypendiów Prezydenta Miasta Włocławek dla uzdolnionych uczniów, ale nie tylko. Budynek był także miejscem wręczenia nagród z okazji Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.

Stypendium Prezydenta Miasta dla uzdolnionych uczniów, otrzymuje jeden uczeń każdej szkoły podstawowej i jeden uczeń każdej szkoły ponadpodstawowej. Wśród kryteriów przyznawania nagród znajdują się nie tylko wyniki w nauce, ale brane są pod uwagę także inne czynniki, takie jak choćby zaangażowanie w życie społeczności.

Wydarzenie niezwykłe, pierwsze tego typu wydarzenie po naszym powrocie do szkoły (…) to mała, bardzo elitarna grupa najbatrdziej zdolnej młodzieży, która nie tylko się uczy, ale ma także pasje, talenty (…) na pewno musieli poświęcić dużo czasu oprócz typowej nauki na realizację zadań pozwalających uzyskać ten tytuł – mówi Małgorzata Bisaga, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku.

Ponadto, uczniowie zostali nagrodzeni w ramach Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Przypomnijmy, że głównym celem konkursu było promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia – rówieśników, sąsiadów, osiedla czy szkoły. Młodzi wolontariusze mają stanowić dobry przykład dla innych, poświęcając swój czas wolny na bezinteresowną pomoc innym.

Nagradzaliśmy najlepszych wolontariuszy, którzy zawsze, nie licząc się z czasem, chcą pomagać i pomagają, dlatego też te osoby postanowiliśmy wyróżnić, nagrodzić. Przede wszystkim podziękować za tę empatię, której nam w życiu codziennym niekiedy brakuje – mówi Marek Wojtkowski, prezydent miasta

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz