Spotkania prezydenta z mieszkańcami na półmetku

2019-04-06 15:10:38, Maciej Kowalczyk

W miniony czwartek prezydent Marek Wojtkowski po raz trzeci spotkał się z mieszkańcami miasta w ramach tegorocznego cyklu. Tym razem, wraz ze swoimi zastępcami pojawił się w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Wiejskiej. W poniedziałek prezydent spotka się z mieszkańcami Michelina.

Temat inwestycji infrastrukturalnych oraz utrzymanie czystości w mieście, zdominowały kolejne spotkanie włocławian z Markiem Wojtkowskim. Wśród tematów poruszanych przez przybyłych mieszkańców osiedla Południe pojawiły się te dotyczące ich najbliższego otoczenia. Postulowano między innymi remonty chodnikó ( przy ul. Planty), czy budowę miejsc parkingowych, o które obecnie trudno na wszystkich osiedlach. Powrócił także temat ulicy Długiej i powstającego tam kompleksu handlowego. 

Przypomnijmy, od dłuższego czasu mieszkańcy tej ulicy protestowali przeciwko pierwotnej koncepcji ratusza, by Długa stała się ulicą dwukierunkową, tak by lepiej skomunikować centrum handlowe z innymi dzielnicami miasta. Prezydent, już w ubiegłej kadencji zapewniał, że zmiany na Długiej, jeśli będą, to tylko po konsultacjach z mieszkancami i wysłuchaniu ich opinii. Ta byłą jednoznacznie negatywna, prezydent więc zapewnia, że pierwotne zamierzenia nie są już rozpatrywane. Obecnie mowa tylko o tym, by dwukierunkowy ruch wprowadzony został na krótkim odcinku ulicy, od Kapitulnej. Jak tłumaczy, takie zmiany muszą zostać wprowadzone by umozliwić dojazd do powstających obiektów. 

Żywiołową dyskusję wzbudziły głosy mieszkańców skarżących się na śmieci zalegające w niektórych miejscach miasta. Niektórzy spośród zebranych twierdzili, że Włocławek "tak brudny nie był nigdy"i "tonie w śmieciach". Marek  Wojtkowski nie zgodził się z taką opinią i zaapelował, by nie używać tego typu sformułowań. Przyznał, ze problem istnieje, jednak  takie głosy są krzywdzące dla miasta. Jak podkreślał w każdym mieście znaleźć można miejsca, w których zalegają odpady i wszystkie miasta, niezależnie od tego gdzie są położone borykają się z tym problemem.

8 kwietnia o godz. 17.00 prezydent Włocławka Marek Wojtkowski spotka się z mieszkańcami w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej 13.

Zapis spotkania w Szkole Podstawowej nr 12 poniżej:

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz