Prezydent spotkał się z mieszkańcami Kazimierza Wielkiego

2019-04-12 11:28:19, Maciej Kowalczyk

Temat Pchlego Targu, kłopoty z infrastrukturą drogową i temat planów wybudowania bloków przy Celulozowej - te tematy zdominowały środowe spotkanie prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami osiedla Kazimierza Wielkiego.

Na spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Żytniej emocji nie brakowało. Podobnie jak na wcześniejszych spotkaniach z prezydentem, także i tutaj przybyli poruszali tematy związane z czystością miasta, dostępnością miejsc parkingowych i infrastrukturą. Najwięcej emocji wzbudziła jednak kwestia zamierzeń ratusza, by przy ulicy Celulozowej powstały 4 nowe bloki z mieszkaniami na wynajem. Blisko 280 mieszkań ma powstać zgodnie ze standardami rządowego programu "Mieszkanie na Start". Dzięki temu najemcy będą mogli korzystać z systemu dopłat gwarantowanych przez państwo. Będą to mieszkania na wynajem, jednak bez możliwości "dojścia do własności". Takie mieszkania także mają powstać we Włocławku, jednak później, ich budowę poprzedzi także poniedziałkowe spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami.

Podobnych konsultacji zażądali od prezydenta mieszkańcy osiedla przy ulicy Celulozowej. Mają oni nadzieję na zmianę planów ratusza. Dlaczego? Nie wierzą w zapewnienia Urzędu Miasta, że bloki, jakie mają powstać w tym miejscu nie będą blokami socjalnymi. Boją się, że ich nieruchomości  stracą na wartości, kiedy w pobliżu pojawią się nowi mieszkańcy.

Na środowym spotkaniu, zarówno Marek Wojtkowski, jak i towarzyszący mu zastępca Krzysztof Kukucki zapewniali ponownie, że bloki w żaden sposób nie będą pełnić funkcji socjalnych, komunalnych. Jak przekonywali, powstające bloki, to szansa dla tych spośród włocławian, którzy nie mogą sobie pozwolić na kredyt hipoteczny, jednocześnie ich zasoby finansowe pozwalają na wynajem mieszkania na preferencyjnych warunkach. Odpierali także wątpliwości podnoszone przez mieszkańców osiedla, którzy przytaczali dane dotyczące wysokości dochodu na osobę, gwarantującego możliwość wynajęcia takiego mieszkania. Jak tłumaczono, nie ma jeszcze opracowanych żadnych zasad i wytycznych w sprawie zasiedlenia blokow w przyszłości.

Ostatecznie, jak zapewnił Marek Wojtkowski dojdzie do jeszcze jednego spotkania z mieszkańcami.

Zapis spotkania w materiale wideo:

  

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz