Zobacz co dzieje się w weekend !

2019-04-05 14:50:39, Maciej Kowalczyk

Nadchodzący weekend jak zawsze pełen atrakcji. Z bogatej oferty każdy wybierze coś dla siebie. Zobaczcie sami!

Piątek (05 kwietnia):

„60 lat minęło…”. Niezwykły koncert w Teatrze Impresaryjnym

godz. 18:00
Miejsce: scena Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego przy ul. Wojska Polskiego 13
Odbędzie się koncert z okazji 60-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.
Wystąpią absolwenci i uczniowie szkoły, m.in. Piotr Jabłoński, Adam Jabłoński, Michał Malicki, Michał Sobolewski, Piotr Matuszkiewicz, Zespół Contra, Kinga Brudnicka, Magdalena Kornacka, Aleksandra Małecka, Łukasz Bąkowski.
Kierownictwo muzyczne: Larysa Krzyżańska, Piotr Matuszkiewicz.
Informacja o wydarzeniu: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/3/11568/60-lat-minelo

Fisz Emade Tworzywo

godz.: 18:00
Miejsce: Centrum Kultury "Browar B.", ul. Łęgska 28
Jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. We Włocławku promować będą nowy album “Radar”. Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia, a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują starają się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo w mocno poszerzonym składzie, wsparci znakomitymi muzykami. Bilety po 50 i 70 zł.

„Obrazy dla umiejącego patrzeć ...”

godz. 18:00
Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej, ul. Miedziana 2/4
Wernisaż wystawy zaplanowano w porozumieniu z artystą. W obliczu jego fizycznej nieobecności, staje się ona wspomnieniem o artyście.
W Sali Głównej organizatorzy zaprezentują kilkadziesiąt prac z całego dorobku twórczego, jaki pozostawił po sobie Wojciech Kapelański.
W Małym Salonie Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku zostaną pokazane prace dwudziestu czterech artystów z całej Polski, dedykowane zmarłemu w 2018 roku Wojciechowi Kapelańskiemu.

Ekspozycje będą czynne do 5 maja.
Więcej informacji na ten temat: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/


Sobota (06 kwietnia):

„Brzdące na łące”

godz. 10.00
Miejsce: Stara Remiza
Warsztaty, w których dzieci, rodzice i dziadkowie stworzą własne ozdoby wiosenno-wielkanocne.
Pełna informacja o warsztatach: https://ckbrowarb.pl/brzdace-na-lace-warsztaty-rodzinne-w-starej-remizie/

Zrób własną kartkę wielkanocną

godz. 13.00.
Miejsce: kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe”, ul. 3 Maja 9
Warsztaty, podczas których powstaną kartki wielkanocne.
Organizatorzy serdecznie zapraszają.
Informacja o warsztatach: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,zrob_wlasna_kartke_wielkanocna_,411.html

Spring Rap Festiwal

godz. 17:00
Miejsce: Hala Mistrzów
Impreza rozpocznie się o godzinie 17 i trwać będzie do godziny 20 . Wystąpią Kęke, Peja i Major SPZ. Bilety kosztują 100 zł miejce VIP, 80 zł Regularny i 60 zł Sektorowy do nabycia na stronie internetowej lub stacjonarnie w Sklepie Skate Shop La Onda mieszczącym się na ulicy Wienieckiej 14 we Włocławku. Jako support wystąpi zespół z Włocławka Piątek 13th.

„ZŁODZIEJ” w Teatrze

Godz.: 16.00 i 19.00
Miejsce: Teatr Impresaryjny im. W.Gniazdowskiego, ul. Wojska Polskiego 13
To znakomita komedia jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów sztuk teatralnych Erica Chappella w reżyserii Cezarego Żaka. Dom za miastem, późny wieczór, gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Ale nie jest to zwyczajny opryszek. To złodziej sympatyczny, zagrany brawurowo przez Cezarego Żaka. A Złodziej, który przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców. Złodziej z fantazją – psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. „Złodziej” to błyskotliwe żarty, brawurowe zwroty akcji i zaskakujący finał. Występują: Cezary Żak, Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Rafał Królikowski, Leszek Lichota. Cena biletów 70 i 90 zł.

Warsztaty fotografii dla początkujących

Miejsce: Centrum Kultury „Browar B.”, ul. Łęgska 28 (wejście od dziedzińca)
Warsztaty podstaw fotografii, które obejmują 16 godzin praktycznej nauki i zagadnienia: budowa aparatu fotograficznego, obiektywy i ich rodzaje, trójkąt ekspozycji, pomiar światła, głębia ostrości, kompozycja kadru, gest, kolor, światło, jego charakter, temperatura i barwa. Zajęcia będą odbywać się w godzinach 9-17, koszt uczestnictwa wynosi 230 zł / osoba. Prosimy o zabranie własnych aparatów fotograficznych. Warsztaty dla osób od 17 r.ż. Zajęcia poprowadzi Filip Kowalkowski, wykładowca UMK w Toruniu oraz Akademii Fotografii w Warszawie, laureat Grand Press Photo 2017 i 2018, BZ WBK Press Photo 2017 oraz International Photography Awards 2016.

 

Niedziela (07 kwietnia):

Wiosenny Rajd Rowerowy

godz. 9:00
Miejsce: Hala Mistrzów
Rajd na który zaprasza prezydent Włocławka Marek Wojtkowski wystartuje z parkingu przy Hali Mistrzów. Trasa będzie liczyć około 35 km i prowadzić będzie przez: Warząchewkę – Gołaszewo – Czerniewice i powrót do Włocławka.

XV KIERMASZ WIELKANOCNY

godz. 10.00–15.00
Miejsce: Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6
W programie imprezy m.in. stoiska z ozdobami świątecznymi, sztuką i rękodziełem ludowym, tradycyjnym pożywieniem, warsztaty dla dzieci oraz prezentacja i rozdanie nagród na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Koszt:3 zł/os. (Dzieci do lat 7 wstęp wolny)

Na Wielkanoc – rodzinne w Galerii

godz. 11.00
Miejsce: Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej
Rozpoczną się warsztaty rodzinne poświęcone tradycjom związanym ze Świętami Wielkiejnocy.
Organizatorzy opowiedzą o symbolach, zwyczajach, zabawach i dekoracjach wielkanocnych. W części warsztatowej uczestnicy będą malować, wycinać, przeplatać. Z różnych materiałów przygotują ozdoby wielkanocne.
Informacja o wydarzeniu: http://www.galeriasztuki.wloclawek.pl/wydarzenia/725-na-wielkanoc-rodzinne


„Włocławski Bieg Przyjaźnie dla Autyzmu”

godz. 11.00
Miejsce: stadionie OSiR
Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego.
Organizatorami wydarzenia są: Zespół Szkół nr 3 oraz Kamil Raus.

 

Jubileuszowe Święto Żuru Kujawskiego

godz. 16.00
Miejsce: klubie „Łęg” przy ul. Płockiej 247.
Impreza i degustacja będą miały charakter konkursowy. Celem jest propagowanie kultury regionu oraz promocja tradycyjnej kujawskiej potrawy.
Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/swieto-zuru-kujawskiego-2/


VOO VOO

godz: 18.00
Miejsce Centrum Kultury "Browar B.", ul. Łęgska 28
Jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej. W swojej muzyce, ze znakomitym efektem łączy rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem jest Wojciech Waglewski - kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta, wokalista, producent muzyczny. Każda z kolejnych płyt Voo Voo to niezwykła muzyczna podróż ku różnym zakątkom świata rocka, choć zespół często przekraczał rockowe granice. Od kilku dekad nieprzerwanie pokazują, że rock jest pojemną sferą muzyki, i że może być przedmiotem świadomych opcji dla artystów. 15 lutego 2019 ukazała się nowa, studyjna płyta Voo Voo nazwana „Za niebawem”. Jaka jest? Jest, jak jej tytuł – tajemnicza, i przekorna, nieoczywista i niejednoznaczna. Bilety po 70 zł.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz