Weekend pełen atrakcji

2019-01-25 11:49:14, Maciej Kowalczyk

Jeśli zastanawiacie się, co robić w nadchodzący weekend, mam dla was kilka podpowiedzi. Atrakcji nie zabraknie.

Już dziś można pojawić się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, tam: "Poezja w bibliotece" O godz. 17.00 przy ul. Warszawskiej 11/13 zagości „Słodki zapach piołunu”. Taki tytuł nosi tomik poetycki autorstwa Bożeny Broniszewskiej, którego promocja odbędzie się w Sali Kameralnej biblioteki.

Także dzisiejszego wieczora o 19:00  w Centrum Kultury Browar B. wystąpią Czerwone Gitary. W ponad dwugodzinnym programie zabrzmią m.in. takie hity jak: “No bo ty się boisz myszy”, “Ciągle pada”, “Płoną góry, płoną lasy”, “Nie spoczniemy”, “Takie ładne oczy”, “Tak bardzo się starałem”. Muzycy przeniosą również na scenę obszerne fragmenty piosenek Krzysztofa Klenczona – jednego z najpopularniejszych twórców i wykonawców polskiej muzyki pop, którego takie przeboje jak: “Historia jednej znajomości”, “Kwiaty we włosach”, “Powiedz stary, gdzieś ty był”, “10 w skali Beauforta”, “Matura”, czy “Biały krzyż”, zostaną przypomniane na tym koncercie.

Jutro warto odwiedzić Klub "Taktyk". Na zakończenie ferii czeka nas tam "Nocne granie". Tym razem gra o najwyższą stawkę: skarby, złoto i władzę. Złoto, diamenty, władza, intrygi, sojusze. 11 godzin grania, podczas których każdy może poczuć smak bogactwa i… bankructwa. Emocje, które wspomina się tygodniami. Gangsterzy spróbują ugrać big deal, Indianie zdobyć drogocenny totem, o królewskie dominium powalczą książęta, a w tle psocić będą sabotażyści i szarlatani z Pasikurowic.

Prawie 300 gier do wyboru dla dzieci i młodzieży. Również atrakcyjne tytuły dla dorosłych. Nowości z kilku uznanych wydawnictw. Turniej w Dominiona – grę, która zdobyła kilkadziesiąt światowych wyróżnień. Wiele innych atrakcji – na bieżąco na FB/ Taktyk CKBB.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety 12 zł.

Niedziela upłynie pod znakiem teatru, muzyki, sztuki i warsztatów. Zacząć dzień można od wizyty w Teatrze Impresaryjnym. O godz. 11.00 Teatr zaprasza na przedstawienie pt.: „Calineczka”, które zaprezentowane zostanie na zakończenie Ferii Zimowych 2019 oraz w ramach cyklu Niedzielne Spektakle Familijne.

O 12:00 rozpocznie się "Niedziela z kustoszem" w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej. Spotkanie poświęcone będzie wystawie czasowej: „Gdy śliczna Panna… Boże Narodzenie w malarstwie, grafice i rysunku od XVI do XXI w.”

Na wystawie prezentowane są obrazy, ikony i grafiki powstałe w czasie od XVI do XXI w., pochodzące ze zbiorów Muzeum Diecezjalnego we Włocławku, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz kolekcji prywatnych. Wśród autorów są wybitni przedstawiciele sztuki europejskiej i polskiej, m.in.: Albrecht Dürer, Jacopo da Ponte Bassano, Rembrandt van Rijn, Józef Mehoffer, Zofia Stryjeńska.

O 16:00 w Klubie „Łęg” przy ul. Płockiej rozpocznie się impreza z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Specjalnie na to święto został przygotowany program artystyczny, który przedstawią babcia Monia i dziadek Józio.

O godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się muzyczne widowisko przygotowane przez Leszka Cichońskiego. Gościem specjalnym będzie Jose Torres. We Włocławku zabrzmią takie utwory Carlosa Santany, jak: Samba Pa Ti, Europa, Oye Como Va, Black Magic Woman, Moon Flower czy Smooth.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz