Ferie w mieście. Instytucje kultury zapraszają na zajęcia

2023-01-27 17:08:17, Q4

Dziś we włocławskich szkołach wybrzmiał ostatni dzwonek. Dla uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego właśnie zaczynają się ferie zimowe. Jak co roku miejskie instytucje kultury przygotowały dla nich wiele atrakcji.

Tegoroczne ferie potrwają do 12 lutego, jeśli nasze pociechy pozostają w mieście, warto zastanowić się, czy nie skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez miejskie instytucje i stowarzyszenia działające na terenie Włocławka.

Ale najważniejsza oferta, to oferta jednostek kultury, która obejmuje bardzo wiele zajęć. Są to zarówno zajęcia taneczne, zajęcia muzyczne, zajęcia plastyczne, zajęcia edukacyjne, kreatywne, gry planszowe, sport. Jest to naprawdę bardzo szeroka oferta, z której może skorzystać nasza młodzież – podkreśla zastępczyni prezydenta Domicela Kopaczewska.

Duża część zajęć proponowanych przez instytucje kultury jest bezpłatna, w niektórych przypadkach obowiązuje symboliczna opłata.

Co przygotowały miejskie instytucje?

W Centrum Kultury „Browar B.", podobnie jak w ubiegłych latach, zimowa przerwa w zajęciach szkolnych upłynie u pod znakiem „Ferii Browerii”. W tym roku na uczestników czekać będą, między innymi, zajęcia z tworzenia plastikowo-papierowych ekoskarbonek, warsztaty tworzenia tradycyjnych ukraińskich zabawek ludowych, czy też, wizyta w piekarni połączona z przygotowaniem pizzy.

Swoje własne propozycje przygotowały też działające w ramach CK „Browar B.” kluby „Zazamcze” i „Łęg”.

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza natomiast na warsztaty twórcze dla grób zorganizowanych. Przy ulicy Miedzianej, w siedzibie GSW najmłodsi będą mogli tworzyć zimowe pejzaże, korzystając z kilu form artystycznych, lub też bawić się w ilustrowanie wyobrażeń o kraiobrazach krain wiecznego lodu i śniegu.

Teatr Impresaryjny zaprasza z kolei na zajęcia warsztatowe z tworzenia lalek teatralnych, i elementów scenografii z wykorzystaniem gazet i czasopism, czy też innych, dostępnych w każdym domu materiałów. Młodzi adepci sztuki teatralnej będą mogli także skorzystać z zajęć „Teatr Ruchu i Wyobraźni, gdzie zapoznają się z aktorskim abecadłem, takim jak ćwiczeniami oddechowymi, gimnastyką twarzy, czy też metodami ruchu scenicznego.

Bogatą ofertę przygotowała też miejska biblioteka, która zaprasza zarówno do swojej głównej siedziby przy ulicy Warszawskiej, jak i do filii działających na terenie miasta. Zajęcia plastyczne, twórcze, literackie, ale także możliwość gry na konsolach i zabawy dla najmłodszych, to ułamek tego, co przygotowali bibliotekarze dla mieszkańców Włocławka.

Szczegółowe informacje na temat oferty zajęć przygotowanych przez instytucje kultury, formy zapisów, terminów i ewentualnej odpłatności znaleźć możemy w tym miejscu.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz