„Zapis Pamięci”, „Totemy” i „Drzewa, które mają duszę”. Niezwykłe wystawy w Galerii i Browarze B.

2023-06-02 08:50:21, Q4

2 czerwca 2023 r. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej nastąpi wernisaż dwóch wystaw: Grzegorza Bieniasa „Zapis Pamięci” 40-lecie pracy twórczej oraz Malwiny Bienias „Totemy”.

Prof. Grzegorz Bienias – grafik i malarz ur. w 1958 r. we Włocławku, od 1983 r. związany jest zawodowo z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie (kieruje Pracownią Rysunku na Wydziale Malarstwa). Mieszka w Krakowie. Na obecną wystawę z okazji 40-lecia pracy twórczej wybrał spośród olbrzymiego dorobku — monotypie i obrazy w tonacji czerni i bieli powstałe w ostatnim czasie. Kolejny powrót do rodzinnego
miasta jest dla Grzegorza Bieniasa szczególny – towarzyszy mu córka Malwina Bienias i jej pierwsza we Włocławku wystawa indywidualna.

Od 2 czerwca 2023 r. w Galerii Fotografii „Migawka” w Centrum Kultury Browar B. można oglądać wystawę pt. „Drzewa, które mają duszę” – autorstwa Piotra Witkowskiego

Wystawa ukazuje świat drzew, które fascynują autora swoją różnorodnością, kształtem i strukturą. Wśród prac znajdziemy ujęcia wykonane w lesie Sherwood oraz innych zakątkach Anglii, a także fotografie włocławskich drzew znad jeziora Łuba.

Finisaż wystawy odbędzie się 28 czerwca 2023 r., godz. 18.00.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz