ZNP przygotowuje się do strajku (WIDEO)

2019-04-02 14:50:50, Maciej Kowalczyk

Już tylko dni dzielą nas od zapowiadanego strajku nauczycieli. Ten rozpocząć się ma 8 kwietnia. W ciąż trwają rozmowy rządu ze związkowcami z ZNP. Od ewentualnego porozumienia zależy nie tylko to czy w przyszłym tygodniu odbędą się lekcje ale także los zbliżających się egzaminów w gminach i klasach ósmych podstawowych.


Wczoraj w siedzibie związku nauczycielstwa polskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona zapowiadanemu protestowi. We Włocławku spośród wszystkich szkół i placówek oświatowych w których odbyły się referenda zaledwie dwa przedszkola zdecydowały że nie wezmą udziału w strajku. Pozostałe Włocławskie placówki będą strajkować, podobnie jak te położone w gminach Brześć Kujawski i Fabianki.

W Kujawsko-Pomorskim do protestu zdecydowało się przyłączyć ponad 90% placówek, w których przeprowadzono referenda. Jest to najwyższy współczynnik w kraju. Związkowcy zapewniają ze pomimo akcji protestacyjnej dzieci których rodzice nie będą wstanie zapewnić opieki w dniach strajku będą mogli skorzystać z opieki w szkole. Mówią także że nie ma niebezpieczeństwa dla przeprowadzenia tegorocznych egzaminów wymagać to będzie jednak zarządzenia ministerialnego.

O tym a także o tym że zbliżający się strajk, jak zapewniają związkowcy, nie jest tylko strajkiem o podwyżki, w naszym materiale wideo.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz