Nauczyciele, trzymajcie się – SLD o trwającym proteście

2019-04-11 10:16:48, Maciej Kowalczyk

Głodowe pensje, po których czekają głodowe emerytury – tak, o sytuacji nauczycieli mówiła na wczorajszym briefingu prasowym Wanda Muszalik. Włocławscy radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej przedstawili swoje stanowisko w sprawie trwającego protestu.

Od poniedziałku, w całej Polsce trwa protest nauczycieli. Jak dotąd nie widać choćby cienia szans na osiągnięcie porozumienia pomiędzy Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych a rządem. Pomimo trwającego protestu, także w naszym mieście, udało się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne, nie oznacza to jednak, że trwający strajk ma się ku końcowi. Stanowcza postawa negocjacyjna nauczycieli nie dziwi włocławskich radnych SLD.

Na środowym briefingu wielokrotnie z ich ust padały stwierdzenia dotyczące niskich zarobków w oświacie, ale nie tylko. Podobnie jak ZNP, także i radni wskazują, że trwający protest jest spowodowany także ogólną sytuacją w oświacie, i niepokojącymi zjawiskami wywołanymi przez ostatnią reformę systemu edukacji.

Robimy to (...) dla poprawy sytuacji na terenie oświaty, myślę o szkołach, myślę o dzieciach i o rodzicach. Wszyscy się boją (...) jak uczniowie, którzy kończą szkołę podstawową i gimnazjalną odnajdą się pierwszego września... – mówiła radna Wanda Muszalik.

Briefing zorganizowano SP nr 23. Nieprzypadkowo. Jak przypomina ucząca w tej placówce radna Joanna Hofman-Kupisz to w tej szkole nadal zatrudniona jest posłanka Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości:

Ma się wrażenie takie, że zapomniała o tych zarobkach tak naprawdę i cały czas twierdzi, że 270 złotych podwyżki to jest ta kwota wystarczająca. Chcę również przypomnieć, że dzięki takim osobom jak Pani poseł, odebrano pracownikom administracji i obsługi możliwość korzystania z posiłków. (...) Najwyraźniej Pani poseł zapomina, że jest nauczycielem – mówiła.

Radna dodawała też, że nauczyciele z SP 23, zrobili wszystko, by pomimo strajku, trwający „maraton egzaminacyjny” w tej placówce odbył się bez przeszkód. Dodajmy, że we wszystkich włocławskich placówkach pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych odbył się bez komplikacji. Jak zapewnia ratusz, także i kolejne egzaminy, w tym dzisiejszy, odbędą się bez przeszkód.

Poniżej relacja wideo z briefingu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz