Zamknij [X]

Kidawa-Błońska: W kraju demokratycznym prawa kobiet i mężczyzn muszą być równe

2019-02-27 14:07:33, Maciej Kowalczyk

Prowadzenie działalności edukacyjnej w obszarze praw kobiet, ograniczenie luki płacowej pomiędzy kobietami a mężczyznami, czy też realizacja polityki antyprzemocowej – to tylko niektóre spośród 10 punktów, wchodzących w skład „Deklaracji Styczniowej” Platformy Obywatelskiej. O niej, ale nie tylko rozmawiano wczoraj w „Browarze B.”

Spotkanie, w którym uczestniczyły posłanki PO, była minister edukacji Krystyna Szumilas, obecna wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska oraz zastępczyni prezydenta Włocławka Domicela Kopaczewska, odbyło się w ramach cyklu konsultacji regionalnych „Programu dla Kobiet” proponowanego przez Platformę Obywatelską.

Jeździmy już od roku po Polsce i rozmawiamy z Polkami i Polakami o sprawach najważniejszych, a sprawy dotyczące statusu kobiet, życia kobiet są bardzo ważne – mówiła na poprzedzającej spotkanie konferencji prasowej Małgorzata Kidawa Błońska – Dowiadywałyśmy się jakie sprawy są dla Polek najważniejsze i to było dla nas pouczające. (…) Na podstawie tych spotkań przygotowałyśmy naszą deklarację styczniową, przyjętą na konwencji Platformy Obywatelskiej.

Włocławskie spotkanie było już 56-tym mającym na celu przedyskutowanie propozycji zawartych w „deklaracji styczniowej”, oraz dołączenie do nich kolejnych postulatów zgłaszanych przez Polki i Polaków:

Nie zamykamy się tylko i wyłącznie do tych tematów, z którymi przyjechaliśmy, ale słuchamy kobiet, mężczyzn zresztą też - tłumaczyła Krystyna Szumilas.

Propozycje formułowane przez Platformę Obywatelską nie skupiają się i nie ograniczają wokół jednej tylko kwestii. Znajdziemy tu zarówno te dotyczące edukacji, zdrowia, czy też płaszczyzny społecznej. Nie dotyczą one także tylko i wyłącznie kobiet. Pośród dziesięciu punktów znalazły się także te dotyczące praw człowieka, tolerancji, poszanowania mniejszości i opieki senioralnej.

Te spotkania to również okazja, żeby rozmawiać z Polkami i Polakami o kwestiach przeszłych – dodawała posłanka Platformy Bożena Kamińska – Również pokazywać, co udało się przez tamtych 8 lat zrobić, kiedy PO i PSL były u władzy. Ile programów prorodzinnych udało się wcielić w życie.

Jak podkreslała podczas spotkania Małgorzata Kidawa Błońska. Zebrane podczas rozmów postulaty mają stać się podstawą dla ustaw,jakich uchwalenie weźmie na siebie PO po wygranych wyborach.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz