Zamknij [X]

Uczniowie 'budowlanki' malują uśmiech

2019-02-26 14:27:25, Maciej Kowalczyk

Porozumienie zostało podpisane w październiku, obecnie wciąż trwa "malowanie uśmiechu". Mowa o programie realizowanym m.in. przez włocławski MOPR, Automobilklub Włocławek i Zespół Szkół Budowlanych.

Porozumienie partnerskie z 26 października 2018 zostało podpisane przez przedstawicieli Stowarzyszenia Automobilklub Włocławski, Sekcję „Garbaty Włocławek” i Sekcję MOTORAJD, przedstawicieli Władz Miasta Włocławek, Dyrektorów reprezentujących Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku. W realizację przedsięwzięcia włączyła się aktywnie firma ARTEKS, która przekazała na realizację projektu farby i materiały budowlane.

Od listopada 2018 roku trwają prace malarskie, które są wykonywane przez Wolontariuszy MOPR, reprezentujących Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku pod opieką Kierownika i Nauczyciela praktycznej nauki zawodu z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

W grudniu 2018 roku zostały zakończone prace remontowo-malarskie w gospodarstwie domowym mieszczącym się na osiedlu „Zazamcze”. W chwili obecnej realizatorzy projektu przystępują do prac malarskich u osoby samotnej i niepełnosprawnej na osiedlu „Kazimierza Wielkiego”.

Na realizację przedsięwzięcia czeka jeszcze 13 rodzin w trudnej sytuacji życiowej, gospodarstwa w których występują osoby niepełnosprawne lub samotne, nieposiadające wsparcia osób bliskich.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz