'Polacy na to czekali' - mówi o nowych propozycjach PiS Joanna Borowiak

2019-02-25 14:59:47, Maciej Kowalczyk

W miniony weekend odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zaprezentowano pięć programów, jakie PiS chce zrealizować w najbliższej przyszłości. Nowa „Piątka Morawieckiego” była tematem konferencji prasowej posłanki Joanny Borowiak i senatora Józefa Łyczaka.

Likwidacja kryterium dochodowego w programie 500+ w przypadku rodzin z jednym potomkiem, w ślad za tym – skierowanie programu do każdego dziecka To jedna z propozycji PiS, jakie szerokim echem odbiły się wśród politycznych komentatorów. Podobnie kolejna, dotycząca „trzynastej emerytury”, jaka co roku miałaby wędrować do kieszeni emerytów. 

Wśród zaprezentowanych na konwencji programów pojawiła się też obietnica obniżenia podatków w pierwszej grupie dochodowej, podwyższenia kosztów uzyskania przychodu i zwolnienia z podatku dochodowego osób przed ukończeniem 26 roku życia. Wreszcie ostatnim z postulatów jest obietnica odbudowy sieci połączeń komunikacyjnych w mniejszych miejscowościach:

Tak się jakoś składa, że ten rząd, rząd Prawa i Sprawiedliwości ciągle musi coś przywracać. To co zostało zdemontowane, zlikwidowane – mówił senator Łyczak – Ja mieszkam na terenie gminy Bądkowo (...) i koło mnie do tej pory został jeden, a w tej chwili nie ma już żadnego autobusu – mówił senator wskazując na problem komunikacyjnego wykluczenia wielu mieszkańców Polski.

To ostatni element piątki, jednak zdecydowanie więcej uwagi poświęca się pozostałym kwestiom. „Trzynastka” dla emerytów w wysokości 1100 złotych, czy wreszcie poszerzenie programu 500+, to one wzbudziły największe emocje:

Ten program ruszy od lipca – mówiła na dzisiejszej konferencji prasowej Joanna Borowiak – To bardzo dobra wiadomość dla polskich rodzin. Polskie rodziny na takie rozwiązanie czekały – przekonuje.

Więcej na temat tego, co proponuje Polakom Prawo i Sprawiedliwość, w naszym materiale wideo.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz