Niedziela z kustoszem w muzeum historii Włocławka

2019-02-05 08:57:56, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-02-10 | 12:00 gdzie Muzeum Historii Włocławka, ul. Szpichlerna 19, Włocławek

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem” zorganizowane na niedawno otwartej ekspozycji stałej „Dzieje Włocławka i regionu od pradziejów do PRL” w Muzeum Historii Włocławka.

Jest to bardzo dobra okazja do zapoznania się z przeszłością miasta i jego najbliższej okolicy za pośrednictwem prezentowanych zabytków pochodzących w większości ze zbiorów włocławskiego muzeum. Uczestnicy spotkania poznają okres pradziejów Kujaw i ziemi dobrzyńskiej, historię miasta w średniowieczu, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, w czasach wielkich zrywów powstańczych, rewolucji przemysłowej oraz burzliwego wieku XX.
Niedziela z kustoszem jest także dobrą okazją do uzyskania szeregu odpowiedzi od pracowników muzeum na temat pozyskiwania zabytków, ich przechowywania, opracowywania czy też przebiegu prac nad obecną wystawą stałą.    
Wstęp: bilet normalny – 10 zł/os., bilet ulgowy – 6 zł/os., rodzinny – 25 zł (opłata rodzinna przysługuje rodzicom lub opiekunom wraz z dziećmi do 18 roku życia w łącznej liczbie do 6 osób)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz