Autostrada zablokowana. Karambol na A-1 (Aktualizacja)

2019-01-25 10:37:44, Maciej Kowalczyk

Na autostradzie A-1, przed węzłem Włocławek Północ zderzyło się kilkanaście samochodów. Do zdarzenia doszło po godzinie 9:00.

Jeszcze przed godziną 11:00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, że w zdarzeniu ucierpiały dwie osoby. Niestety okazało się, że jest także jedna ofiara śmiertelna - mężczyzna. Wśród rannych znajduje się zaś 6-letnie dziecko. W akcji ratowniczej brał udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że  zdarzenie prawdopodobnie zaczęło się od kolizji auta osobowego, gdzie kierujący stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery i wpadł do rowu. Po tym zdarzeniu inne auta zaczęły hamować, niestety nie wszyscy kierowcy zdołali bezpiecznie zatrzymać swoje pojazdy. Jednym z tych aut była skoda kierowana przez 33-latkę, która uderzyła w tył jadącej przed nią ciężarówki. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 38-letni pasażer. Z kolei kierująca i 6-letnie dziecko, które również jechało autem, przetransportowani zostali do szpitala.

Nie są jeszcze znane przyczyny wypadku.Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że jedną z przyczyn były trudne warunki drogowe panujące dziś w okolicach Włocławka.

Do zdarzenia doszło na 183 kilometrze autostrady w kierunku Łodzi. 

Fotorelacje


Komentarze (1)


Anonimowy (2019-01-25 13:07:54) Zgłoś do moderacji
Dla czego autostrada jest nie odśnieżona kurcze przecież to już służby powinny dostać po d...... Na zachodzie takie coś by nie przeszło

Dodaj swój komentarz