Nietrudno o wypadek przy tak drastycznej zmianie pogody

2021-01-04 13:04:27, Q4.pl

Przekonał się o tym kierowca VW, który nie dostosował prędkości podczas padającego śniegu i spowodował zdarzenie drogowe z udziałem prawidłowo jadącego samochodu ciężarowego. Kierujący osobówką trafili do szpitala. W sprawie prowadzone jest postępowanie przez włocławskich policjantów. Pamiętajmy podczas zmieniającej się pogody o zmniejszeniu prędkości swojego pojazdu i dostosowaniu stylu jazdy do panujących warunków na drodze.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (04.01.2021) przed godziną 7 na ulicy Toruńskiej we Włocławku. Z relacji zgłaszających wynikało, że przed chwilą pojazd marki VW zjechał na przeciwległy pas ruchu przejeżdżając przez pas oddzielający jezdnie i uderzył w prawidłowo jadący ciągnik siodłowy volvo z naczepą typu cysterna. Po dotarciu mundurowi zabezpieczyli teren i ustalili wstępne okoliczności zdarzenia drogowego.

Na podstawie zebranego materiału na miejscu zdarzenia wynika wstępnie, że 25-letni kierujący VW jadąc lewym pasem ulicą Toruńską w stronę Torunia w trakcie opadów śniegu zauważył, że pojazd przed nim zatrzymuje się, aby wykonać manewr skrętu w lewo. Nie chcąc uderzyć w poprzedzający pojazd wjechał na oddzielający jezdnie pas zieleni i po przejechaniu go znalazł się jezdni w kierunku Włocławka. Tam doszło do zderzenia z jadącym prawym pasem pojazdem ciężarowy. Kierowca zestawu dodatkowo po uderzeniu zjechał na chodnik i uszkodził część ogrodzenia posesji. W wyniku zdarzenia kierowca VW trafił na badania do szpitala, po których okazało się, że 25-latek ma obrażenia powyżej siedmiu dni. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że uczestnicy byli trzeźwi.

W sprawie wypadku drogowego prowadzone jest postępowanie, które wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o rozsądek i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że oblodzona, czy też mokra, pokryta śniegiem nawierzchnia powoduje zmniejszenie przyczepności kół pojazdu i wydłuża drogę hamowania.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz