Podsumowanie weekendu na drogach miasta i powiatu włocławskiego

2021-06-14 12:14:41, Q4.pl

W weekend włocławscy mundurowi odnotowali jeden wypadek drogowy, w którym jedna osoba trafiła do szpitala. Zatrzymaliśmy pięciu nietrzeźwych kierujących, a w czterech przypadkach kierowcy utracili na trzy miesiące prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

Podczas zakończonego weekendu na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali jeden wypadek drogowy, a 26 innych zdarzeń na drogach zakwalifikowali jako kolizje. Do wypadku doszło w sobotę (12.06.2021) na drodze W-252 w miejscowości Brzezie gm. Brześć Kujawski. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 64-letni kierujący pojazdem hyundai jadąc z kierunku Bądkowa w stronę Włocławka wykonywał manewr wyprzedzania trzech pojazdów. W tym samym czasie jadący jako pierwszy pojazd marki skoda rozpoczął manewr skrętu w lewo i doszło do zderzenia się dwóch pojazdów jadących w tym samym kierunku. Kierowca skody w wieku 82-lat z obrażeniami trafił do szpitala. Obrażenia okazały się poważne i w sprawie prowadzone jest postepowanie pod nadzorem prokuratora, które wyjaśni okoliczności zdarzenia. Ze względu na obrażenia od kierowcy skody pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie, natomiast drugiego z uczestników przebadano urządzeniem ustalając, że był trzeźwy.

Mundurowi podczas weekendowych działań ujawnili pięciu nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może im grozić do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-latek, który w miejscowości Chodecz w niedzielę (13.06.2021) około godziny 16 uderzył w ogrodzenie posesji. Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca opla jadąc ulicą Apteczną w Chodczu od strony Lubienia Kujawskiego na łuku drogi zjechał na prawe pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. Sprawdzona trzeźwość 31-latka wykazała, że prowadził on pojazd mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Oprócz odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie się musiał także wytłumaczyć przed sądem z kolizji drogowej.

Przez weekend czterech kierowców przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, co zgodnie z przepisami skutkowało zatrzymaniem przez policjantów praw jazdy na okres 3-miesięcy oraz ukaraniem mandatem i punktami karnymi. Do największego przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym doszło na drodze K-62 w miejscowości Skoki Duże (gm. Włocławek). Policjanci przy pomocy urządzenia pomiarowego zmierzyli w piątek (11.06.2021) prędkość skody. Urządzenie wykazało, że 22-letni mieszkaniec Warszawy jechał 110 km/h w obszarze gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka".

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz