Zamknij X

Weekend na włocławskich drogach

2021-05-17 11:27:28, Q4.pl

W weekend włocławscy mundurowi odnotowali dwa wypadki drogowe, a 36 innych zdarzeń okazało się kolizjami drogowymi. Zatrzymaliśmy dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy odpowiedzą przed sądem.

Podczas zakończonego weekendu (14-16.05.2021) na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali łącznie 38 zdarzeń drogowych, wśród których dwa okazały się wypadkami drogowymi z dwiema osobami poszkodowanymi.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę (15.05.2021) przed godziną 16 w miejscowości Mostki (gm. Włocławek) na drodze krajowej nr 62, w którym uczestniczyło dwóch motocyklistów. Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że obaj jechali na motocyklach marki kawasaki z kierunku Płocka i na łuku drogi w prawo stracili panowanie nad pojazdami, zjechali na lewe pobocze, gdzie doszło do przewrócenia się pojazdów. W wyniku upadku 33-latek prowadzący motocykl został zabrany do szpitala z obrażeniami ciała i w tej sprawie prowadzone jest postępowanie, które wyjaśni okoliczności zdarzenia, natomiast drugi motocyklista w wieku 48-lat nie odniósł poważnych obrażeń i został ukarany za kolizję drogową mandatem karnym. Przeprowadzone badanie wykazało, że byli oni trzeźwi.

Drugi wypadek odnotowaliśmy tego samego dnia około godziny 21 na ulicy Kaliskiej we Włocławku. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 63-letni kierujący pojazdem hyundai jadąc ulicą Kaliską w kierunku ulicy Planty potrącił znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych 35-latka. W wyniku obrażeń pieszy trafił do szpitala. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości uczestników wykazało, że kierujący pojazdem był trzeźwy, natomiast pieszy miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że obrażenia pieszego są powyżej dni 7 i w sprawie jest prowadzone postępowanie.

Mundurowi podczas wszystkich kontroli sprawdzali także trzeźwość kierujących. W dwóch przypadkach ujawnili pijanych kierowców, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pierwszy z nich został zatrzymany w sobotę (15.05.2021) około godziny 19 na ulicy Grodzkiej we Włocławku. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że kierujący audi może być pod wpływem alkoholu. Wysłany ma miejsce patrol zauważył opisany pojazd, który stał na poboczu. Kiedy mundurowi podeszli do auta, za jego kierownicą siedział 45-latek, który oświadczył, że właśnie złapał „kapcia" i potrzebuje pomocy. W trakcie tej rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po nocy spędzonej w policyjny areszcie mężczyzna usłyszał od policjantów zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Natomiast w niedzielę (16.05.2021) po godzinie 11 patrol ruchu drogowego zauważył w Kowalu przy ulicy Kazimierza Wielkiego pojazd honda, którego kierowca bardzo wolno wykonywał manewr skrętu. Policjanci postanowili sprawdzić powód takiego zachowania i po zatrzymaniu do kontroli drogowej przeprowadzili badanie trzeźwości kierowcy. Urządzenie wykazało, że 37-latek prowadził pojazd mając prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie.
Kierowcy, którzy wsiedli i prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z karą do 2 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz