Zamknij X

Podsumowanie weekendu na drogach włocławskich

2021-02-22 11:48:44, Q4.pl

W weekend włocławscy mundurowi odnotowali jeden wypadek drogowy, a 28 innych zdarzeń okazały się kolizjami drogowymi. W jednym przypadku do ustalenia sprawczyni kolizji przyczynił się dzielnicowy, który będąc na wolnym zareagował na odjechanie z miejsca zdarzenia kobiety, która swoim pojazdem wymusiła pierwszeństwo. Zatrzymaliśmy także jednego nietrzeźwego kierowcę, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję drogową. Za swoje zachowanie odpowie on przed sądem, gdzie może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Ostatni weekend (19-21.02.2021) na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali 29 zdarzeń drogowych, wśród których jedno okazało się wypadkiem drogowym.

Do zdarzenia doszło w sobotę (20.02.2021) po godzinie 12 na ulicy Kruszyńskiej we Włocławku. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, kierujący oplem jadąc w stronę Włocławka zatrzymał się przed leżącym pachołkiem informującym o wyrwie w drodze. Kolejny pojazd lexus również się zatrzymał, jednak następny pojazd marki citroen prowadzony przez 50-latka nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył lexusa. W wyniku zdarzenia pasażerka citroena trafiła do szpitala, gdzie okazało się, że obrażenia 14-latki są powyżej dni 7. Przeprowadzone badanie trzeźwości uczestników wykazało, że wszyscy byli trzeźwi. W sprawie spowodowania wypadku policjanci z Włocławka będą prowadzić postępowanie.

W jednym przypadku sprawcą kolizji drogowej okazał się nietrzeźwy kierowca pojazdu renault, który na skrzyżowaniu w miejscowości Stare Gagowy (gm. Lubień Kujawski) nie ustąpił pierwszeństwa toyocie. Do zdarzenia doszło w piątek (19.02.2021) po godzinie 13. Na miejscu policjanci zastali kierująca toyotą oraz stojący w rowie pojazd sprawcy. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kierowca wysiadł z pojazdu i oddalił się na pieszo w kierunku miejscowości Narty. Po chwili był już zatrzymany przez mundurowych, a przeprowadzone badanie trzeźwości 29-latka wykazało ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie. Sprawca za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukaranym mandatem karnym, a z jazdy w stanie nietrzeźwości będzie się tłumaczył przez sądem.

Natomiast jedna kolizja, do której doszło wczoraj (21.02.2021) na ulicy Kapitulnej mogła szybko się zakończyć dzięki reakcji dzielnicowego będącego na wolnym. Aspirant Sztabowy Piotr Stasinowski uprawiając swój ulubiony bieg zauważył jak kierująca oplem wyjechała z drogi podporządkowanej i wymusiła na Seacie jadącym ulicą Kapitulną ucieczkę na pobocze, gdzie zostało uszkodzone zawieszenie pojazdu. Mundurowy zauważył także, że sprawczyni po krótkim postoju odjechała z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony wezwał policjantów, a dzielnicowy pobiegł w kierunku oddalającego się Opla, który kilkaset metrów dalej zjechał na parking. Kiedy podszedł do kobieta ta była mocno zdziwiona reakcją policjanta, bo ona nie czuła się winna całej sytuacji. Jednak wezwani policjanci ruchu drogowego wyjaśnili jej, że to właśnie ona swoim zachowaniem na drodze doprowadziła do uszkodzenia pojazdu, któremu wymusiła pierwszeństwo. 20-letnia włocławianka została ukarana mandatem karnym.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz