Zamknij X

Prezydent powołał nową Radę Sportu

2019-01-23 09:30:28, Maciej Kowalczyk

Po raz pierwszy została powołana w 2005 roku. W minionej kadencji samorządu zasiadali w niej Andrzej Person, Marian Nowakowski, Jerzy Engel, Aneta Szczepańska i Hubert Radke. W nowym składzie Rady nie pojawi się były selekcjoner reprezentacji Polski.

Nowa kadencja samorządu zazwyczaj oznacza zmiany. Zmiany nie tylko w instytucjach podległych samorządowi, ale także w miejskich radach. Zmiany nie ominęły włocławskiej Rady Sportu, choć w porównaniu z ubiegłą kadencją są one niewielkie.

Ze składu odwołany został Jerzy Engel. Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji został jednak zastąpiony przez inną osobę związaną z piłką nożną. Na jego miejsce w skłądzie pojawił się Łukasz Brylski zajmujący się zawodowo marketingiem sportowym w Polskim Związku Piłki Nożnej. Poza tym do Rady powołani zostali, podobnie jak w minionej kadencji:

  • Andrzej Person - były senator PO, propagator sportu, dziennikarz i komentator, do 2005 roku rzecznik Polskiego Komitetu Olimpijskiego,
  • Aneta Szczepańska - judoczka, srebrna medalistka z igrzysk olimpijskich w Atlancie w 1996, obecnie trenerka w MKS Olimpijczyk,
  • Hubert Radke - były koszykarz, prawnik specjalizujący się w prawie sportowym i komentator telewizyjny,
  • Marian Nowakowski - trener lekkoatletyki zajmujacy się tą dyscypliną w klubie Vectra oraz PZLA.

Włocławska Rada Sportu jest ciałem doradczym i konsultacyjnym Prezydenta Miasta Włocławek, zajmującym się wspieraniem i kształtowaniem poltyki sportowej ratusza.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz