Ratusz dofinansuje sport

2019-02-25 15:36:11, Maciej Kowalczyk

4 stycznia tego roku Urząd Miasta ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów krzewiących kulturę fizyczną. Dziś poznaliśmy rozstrzygnięcia.

Wśród programów, na które przyznano dofinansowanie, są zarówno te dotyczące szkolenia dzieci i młodzieży (na ten cel ratusz przeznaczył milion złotych), organizacja imprez sportowych (185 tysięcy złotych), turystka kwalifikowana (13 tysięcy złotych), sport szkolny (50 tysięcy). Na konkurs wpłynęły 72 oferty, z których 71 spełniało wymogi formalne. Ostatecznie dofinansowanie popłynie do 68 podmiotów. Trzy, które nie doczekały się wsparcia ze strony miasta, to organizacje, jakie działają od niedawna i muszą zapracować sobie na zaufanie Urzędu:

Nie wykazały się dłuższą działalnością. Nie wskazały dokładnie, jakie działania realizują. – tłumaczy zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska – Komisja podjęła decyzje, że właściwe dofinansowanie będzie przyznane po roku, kiedy klub, czy stowarzyszenie pokaże nam jak pracuje, jak wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Dzięki środkom rozdysponowanym przez w tym roku zorganizowanych zostanie szereg imprez sportowych, począwszy od „Olimpiady Hefajstosa”, skończywszy na pucharowych zawodach nordic walking.

Wśród klubów, jakie w tym roku uzyskały najwyższe kwoty dofinansowania na szkolenie znalazły się: Klub Vectra, Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej i Towarzystwo Wioślarskie.

Więcej na temat wsparcia dla włocławskiego sportu w materiale wideo.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz