Urząd Miasta: Nie ma i nie będzie zgody na mowę nienawiści

2019-01-17 15:29:54, Maciej Kowalczyk

Jak informowaliśmy wczoraj Marek Wojtkowski w ostatnich dniach dwukrotnie przekazał prokuraturze informacje o groźbach karalnych skierowanych pod jego adresem. W dzisiejszym oświadczeniu Urząd Miasta podkreśla, że każdorazowo tego typu treści zgłaszane będą organom ścigania. Poniżej pełna treść oświadczenia:

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski w ostatnich dniach zgłosił do prokuratury dwa przypadki gróźb karalnych wyrażonych pod jego adresem za pośrednictwem portali społecznościowych (poniżej przytaczamy jeden z nich):

"Teraz frajer Wojtkowski zacznie się bać chodzić po mieście bo Adamowicza wyeliminowali to teraz na niego przyszła kolej. Bardzo dobrze że suweren pozywa się polityków psychopatów którzy niszczą ten kraj. Najpierw władza niszczyła ludzi a teraz ludzie biorą sprawy w swoje ręce i noszczą polityków WŁADZA MA SIĘ BAĆ SUWERENA." (pisownia oryginalna).

Prezydent Wojtkowski będzie konsekwentnie reagował na wszelkie przejawy hejtu i słownej agresji, która pojawia się w internecie, i której autorzy powinni mieć świadomość konsekwencji karnych tego rodzaju działań. Nawet, jeśli ktoś robi to nieświadomie, dla żartu czy rozgłosu (choć trudno sobie wyobrazić brak świadomości przy wyrażaniu wobec kogokolwiek gróźb i agresji) musi - na mocy polskiego prawa - ponieść pełne konsekwencje swoich czynów.

Nie ma i nie będzie zgody na mowę nienawiści i krzywdzące kogokolwiek wypowiedzi tworzone na podstawie uprzedzeń czy politycznego fanatyzmu. Hejt jest karygodnym wyrazem podsycania nienawiści do osób i zjawisk, a co gorsza - jest wyrażany przez ludzi, którzy sądzą, że są anonimowi.

Przypominamy: w internecie nikt nie jest anonimowy i każdy musi zdawać sobie sprawę z karnych konsekwencji, jakie poniesie za wyrażanie i "nakręcanie" negatywnych, patologicznych postaw czy wprost - za kierowanie gróźb pod czyimś adresem.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz