Zamknij [X]

Miasto bez iluminacji, mecz bez tradycyjnej oprawy - Włocławek w żałobie

2019-01-16 16:22:46, Maciej Kowalczyk

Najbliższe dwa mecze Anwilu Włocławek, bez zespołu cheerleaderek, maskotki i muzyki. Włocławek bez iluminacji, Msza święta w intencji Pawła Adamowicza we włocławskiej katedrze. To wszystko w związku z żałobą wprowadzoną przez prezydenta miasta. Marek Wojtkowski weźmie także udział w uroczystościach pogrzebowych zamordowanego prezydenta Gdańska.

Na konferencji prasowej, jaka dziś odbyła sie w Urzędzie Miasta, poznaliśmy szczegóły dotyczące upamiętnienia Pawła Adamowicza. Przypomnijmy, że w myśl wczorajszego zarządzenia prezydenta Marka Wojtkowskiego, do jutra we Włocławku obowiązuje żałoba. Co prawda w okresie ferii zimowych włocławskie instytucje podległe ratuszowi nie planowały imprez rozrywkowych, skupjając się na zajęciach edukacyjnych dla młodszych mieszkańców miasta, nie oznacza to jednak, że żałoba nie pozostanie bez wpływu na to, co w najblższym czasie dziać się będzie we Włocławku. 

Już dziś w Hali Mistrzów odbędzie się spotkanie włocławskiego Anwilu z MHP Riesen Ludwigsburg w ramach rozgrywek BCL. Co oczywiste, spotkania nie można odwołać, ani przełożyć, jednak jak poinformował dziś prezydent rozpocznie się ono od minuty ciszy dla upamiętnienia Pawła Adamowicza.

Klub zrobił wszystko, żeby uszanować mieszkańców Gdańska przede wszystkim i rodzinę Pana Prezydenta Adamowicza. Podczas meczu nie będzie cheerleaderek, nie będzie maskotki, nie będzie muzyki (...) nie będzie konkursów. Wszystkich tych dodatkowych atrakcji, które zazwyczaj podczas meczu się odbywają - dodaje Angelika Żychlewicz z włocławskiego ratusza. Podobnie będzie wyglądało sobotnie, ligowe spotkanie Anwilu.

Ponadto dziś, jutro i w dniu żałoby narodowej, jaki ogłoszony zostanie przez Prezydenta RP zgasną świąteczne iluminacje. Co prawda może zdarzyć się, że gdzieniegdzie trafimy na pojedyncze, palące się lampki, ale jak wyjaśnia Dyrektor Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji jest to spowodowane ilością przyłączy elektrycznych jakie trzeba przy tej okazji odłączyć od instalacji. 

Sam prezydent miasta zapowiada swój udział w uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza. Te odbędą się w sobotę i w sobotę także we włocławskiej katedrze odprawione zostanie nabożeństwo w intencji zmarłego:

Chcielibyśmy Państwa zaprosić, te wszystkie osoby, które mają życzenie (...) w sobotę o godzinie 18:00 zostanie odprawiona msza święta w naszej katedrze włocławskiej - mówił Marek Wojtkowski.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz