Zamknij [X]

Hymn, kwiaty, znicze - włocławianie oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi

2019-01-15 09:25:46, Maciej Kowalczyk

Kilkuset włocławian pojawiło się wczoraj wieczorem przed budynkiem Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku. Podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, także we Włocławku upamiętniono tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Spotkanie pod hasłem „Stop Przemocy” rozpoczęło się o 20:00.

Wydarzenia z niedzieli, wstrząsnęły Polakami. Śmiertelny, jak się okazało, atak na prezydenta Gdańska wyprowadził na ulice tłumy ludzi, wśród których smutek mieszał się ze zdecydowanym sprzeciwem wobec przemocy i agresji. O skali tego sprzeciwu świadczy fakt, że choćby we Włocławku, w ciągu zaledwie kilku godzin od ogłoszenia na Facebooku miejsca spotkania, zmobilizowali się i symbolicznie, dokładnie po dwudziestu czterech godzinach od ataku, oddali cześć Pawłowi Adamowiczowi, podkreślając swoja solidarność z rodziną zmarłego prezydenta i gdańszczanami, dla których to zabójstwo było prawdziwym szokiem.

Na Zielonym Rynku nie zabrakło zniczy, kwiatów i serc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przede wszystkim jednak nie zabrakło przejmującej chwilami ciszy. Na placu pojawił się także prezydent Marek Wojtkowski, wraz ze swoimi zastępcami.

Gdańsk był symbolem wolności, tolerancji, akceptacji dla wszystkich ludzi. Bez względu na to, w co wierzą, w kogo wierzą, jakie mają poglądy. Łączymy się w bólu z jego najbliższymi, z rodziną, wszystkimi gdańszczanami. Włocławek jest dzisiaj z Gdańskiem - mówił prezydent.

Prezydent zapowiedział także, że flagi na miejskich masztach pozostaną opuszczone do dnia pogrzebu Pawła Adamowicza. Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, już dziś ,od godziny 12.00, w głównym holu Urzędu Miasta będzie także wystawiona księga kondolencyjna.

Fotorelacje


Komentarze (1)


wieczny_optymista (2019-01-15 10:55:33) Zgłoś do moderacji
Kiedy wczoraj, zupełnie spontanicznie zapodałem post na FB, aby zaświecić światełko SPRZECIWU PRZECIW PRZEMOCY, miałem zupełnie inne wyobrażenie o tym, co wydarzyło się wczoraj przy Urzędzie Miasta. No cóż ... tu też okazało się, że są silniejsi, mądrzejsi, bardziej władni.

Dodaj swój komentarz