Zamknij [X]

Niedziela 20:00. Włocławek #MuremZaOwsiakiem

2019-01-16 15:40:07, Maciej Kowalczyk

Ten styczniowy tydzień obfitował w wydarzenia, które najchętniej usunęlibyśmy z pamięci. Zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza zaowocowało nie tylko żałobą i kolejnymi marszami przeciw przemocy. Jerzy Owsiak zrezygnował ze stanowiska Prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję nakłaniającą go do zmiany decyzji zaangażowało się wielu artystów, polityków i zwykłych ludzi. Także we Włocławku. Na Placu Wolności 20 stycznia o 20:00.

Skalę akcji #MuremZaOwsiakiem może zobrazować choćby krótki rzut oka do portali społecznościowych. Facebook, Twitter, i Instargram jest pełen wpisów opatrzonym tym hashtagiem, a internauci prześcigają się w pomysłach w jaki sposób nakłonić twórcę "największej orkiestry świata" do zmiany decyzji.

Nie próżnują także włocławianie, którzy na Facebooku utworzyli co najmniej kilka wydarzeń, które miałyby wesprzeć Jurka Owsiaka w tym trudnym dla niego i Fundacji czasie. Wraz z tymi wydarzeniami pojawił się jednak problem. Włocławianie mogli poczuć się zagubieni i nie do końca zorientowani w sytuacji co, kto, gdzie i kiedy organizuje.

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta ogłoszono, że ratusz podejmie się skoordynowania wszystkich tych akcji. Tak, by wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, ten włocławski głos, był mocny i wyraźny:

Dziękując wszystkim Państwu, którzy próbują indywidualnie podejmować różnego rodzaju inicjatywy, chcielibyśmy powiedzieć, że w niedzielę dwudziestego, o 20:00 (…) wszystkich mieszkańców miasta serdecznie zapraszamy – mówił Marek Wojtkowski – Będziemy starali się w ten sposób wywołać jakąś presję i prosić Jerzego Owsiaka, żeby jednak swoją decyzję przemyślał.

Zwieńczeniem akcji będzie wypuszczenie w niebo balonów przez uczestników spotkania.

Pojawiło się bardzo wiele oddolnych inicjatyw, w których mieszkańcy w różnych niestety terminach i godzinach postanowili zorganizować tę akcję. Postanowiliśmy ją skoordynować – dodaje Angelika Żychlewicz, Dyrektor Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji - Chcemy po pierwsze uszanować to, że (...) Jurek Owsiak potrzebuje czasu dla siebie, również musi przeżyć żałobę, bo widać, że cała ta sytuacja mocno nim tąpnęła i dotknęła (...)

Włocławska akcja nastąpi więc już po zaplanowanym na sobotę pogrzebie prezydenta Pawła Adamowicza, co także nie pozostaje bez znaczenia. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony wydarzenia na FB

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz