Zamknij [X]

Półfinał konkursu wiedzy o samorządzie

2019-01-10 12:54:36, Maciej Kowalczyk

Dziś (10 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się drugi etap XV edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla szkół ponadgimnazjalnych. W półfinale rywalizowało 14 trzyosobowych zespołów z dziewięciu szkół z regionu. Wśród nich znalazły dwa zespoły z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Zwycięskie zespoły wezmą udział w finale pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku. Zgodnie z regulaminem konkursu do finału zakwalifikowanych może zostać maksymalnie dziesięć zespołów z najwyższymi wynikami z części testowej, a także drużyna, która uzyska tyle samo punktów co dziesiąty zespół. Finał składać się będzie z części pisemnej (testu) oraz ustnej.

Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym to wspólna inicjatywa Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kuratora Oświaty oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Patronują mu trzy uczelnie naszego regionu: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku.

(Inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, foto: Szymon Ździebło/ www.tarantoga.pl)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz