Rajd z metą na mistrzostwach

2018-07-26 09:58:42, Maciej Kowalczyk

Kolejny w tym roku marszałkowski rodzinny rajd dla miłośników dwóch kółek odbędzie się w niedzielę (29 lipca) na trasie Brześć Kujawski – Kruszyn. Zapraszamy do zapisów. Metę 13-kilometrowego przejazdu zaplanowano na lotnisku w Kruszynie, na terenie którego odbędą się Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych dla Seniorów i Juniorów (29 lipca – 4 sierpnia)

Podczas rajdu kujawsko-pomorski samorząd promować będzie trwającą właśnie przebudowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 265 na odcinku Brześć Kujawski – Gostynin. W ramach inwestycji powstanie także bezpieczna droga dla użytkowników jednośladów.

Start zaplanowano w Parku Łokietka w Centrum Brześcia Kujawskiego, następnie, jak opisują organizatorzy:

"wjeżdżamy w ulicę Dubois zjeżdżamy do rozjazdu ulic Głowackiego i Targowej. Skręcamy w lewo w ulicę Targową. Dojeżdżamy do ulicy Krakowskiej i skręcamy w prawo w (d. nr. 265). Osiągamy Guźlin i wjeżdżamy na drogę rowerową po lewej stronie. Dalej drogą rowerową wzdłuż drogi nr 265 jedziemy w kierunku Kruszyna. Następnie skręcamy w lewo w drogę asfaltową w kierunku wsi Smólsk. Około 9 km, Pałac w Smólsku. Kierujemy się dalej w kierunku Nowej Wsi, około 10,5 km skręt w lewo w ulicę Różaną w Nowej Wsi. Około 11,6 km dojeżdżamy do ulicy Jana Pawła, przejazd na drugą stronę do drogi pieszo-rowerowej. Następnie na metę, którą jest brama lotniska w Kruszynie."

Lotnisko w Kruszynie będzie tego dnia areną zmagań uczestników Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych dla Seniorów i Juniorów (29 lipca – 4 sierpnia). Udział w zawodach zapowiedziało blisko 400 osób z 24 krajów. Wstęp wolny. Impreza jest współfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego. O imprezie szerzej pisaliśmy tutaj.

Na pierwszych 300 zarejestrowanych uczestników rajdu czekają bezpłatne pakiety startowe, w skład których wchodzi numer startowy, pamiątkowa koszulka, woda mineralna oraz talon na posiłek regeneracyjny do wykorzystania na miejscu mety. Pakiety startowe będzie można odbierać w biurze zawodów umiejscowionym na terenie Parku Łokietka w Brześciu Kujawskim w niedzielę 29 lipca od godziny 11.00. We czasie trwania rajdu będzie można wziąć udział w quizie, w którym do wygrania będzie ROWER!

Aby wziąć udział w rajdzie i odebrać bezpłatny pakiet startowy wystarczy zgłosić swój udział za pośrednictwem strony internetowej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz