Mała infrastruktura sportowa - pieniądze także dla Włocławka

2018-07-30 09:46:27, Maciej Kowalczyk

Rusza marszałkowski program rozwoju małej infrastruktury sportowej w regionie, skorzystają też włocławianie Dziś podczas sesji sejmik podejmie decyzję w sprawie przyznania 42 samorządom lokalnym wsparcia finansowego z budżetu województwa na budowę boisk, siłowni zewnętrznych oraz innych ogólnodostępnych i bliskich mieszkańcom obiektów sportowo-rekreacyjnych.

W gronie tym jest obecny Włocławek. Dofinansowanie – od 4 tysięcy do 40 tysięcy złotych – pomoże w budowie boisk, siłowni zewnętrznych, urządzeń do ćwiczeń street workout oraz innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Łączna wartość dofinansowania na projekty to 480 tysięcy złotych.

Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie niewielkich obiektów o różnym przeznaczaniu. Powstaną tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by budowa takiej infrastruktury była odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Nabór wniosków do programu dla samorządów lokalnych odbył się w maju. Na wsparcie – maksymalnie 50 procent wartości inwestycji - mogły liczyć zwłaszcza te jednostki, które do wniosku załączyły listę poparcia mieszkańców dla przedsięwzięcia. Priorytetowo traktowano inicjatywy dotyczące tzw. terenów zdegradowanych, między innymi siedlisk popegeerowskich.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz