Zamknij [X]

RPO na ścieżki rowerowe

2019-01-09 14:50:18, Maciej Kowalczyk

W połowie stycznia rusza kolejny konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym między innymi samorządy lokalne mogą uzyskać dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych. Do tej pory w obecnej perspektywie RPO przekazano środki na utworzenie 39 ścieżek rowerowych o łącznej długości blisko 150 kilometrów.

Rower to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale też tani i praktyczny środek komunikacji, z którego mieszkańcy regionu korzystają coraz częściej. Bezpieczne i wygodne ścieżki zachęcają, by wybrać rower jako alternatywę dla samochodu. Dlatego też przygotowaliśmy kolejny już konkurs, w którym można uzyskać dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać też związki jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego i samorządowe jednostki organizacyjne. Projekty mogą obejmować budowę i przebudowę ścieżek rowerowych, a kwota przeznaczona na dofinansowanie to 4,3 mln złotych. Konkurs trwa od 14 do 25 stycznia.

W najbliższym czasie powinniśmy poznać także wyniki naborów w trzech konkursach RPO, dotyczący ścieżek rowerowych. Do podziału między samorządy lokalne jest w sumie 32 miliony złotych.

(Inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz