Rodzynki z pozarządówki. Nagrody przyznane

2018-05-24 16:14:10, Maciej Kowalczyk

W środę odbyła się gala jedenastej już edycji konkursu o nagrodę marszałka województwa kujawsko-pomorskiego w zakresie działalności organizacji pozarządowych.

12 organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego, na 23 zgłoszone otrzymało nagrodę marszałka województwa za prowadzoną działalność oraz tytuł „Rodzynki pozarządówki”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w minioną środę w Pałacu Bursztynowym.

Spotykamy się tutaj z wyjątkowymi ludźmi, którzy robią wyjątkowe rzeczy. Po za tym są bardzo ważnymi parterami samorządu wjewództa zarówno w tej dziedzinie społecznej jak i gospodarczej – jak powiedziała członek zarządu województwa – Aneta Jędzrzejewska.

Warto dodać, że kapituła konkursu jednomyślnie postanowiła zarekomendować wszystkie 12 organizacji do otrzymania nagrody. Dlatego też każda z organizacji otrzymała tytuł Rodzynka Pozarządówki oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 zł.

Wśród nich znalazło się również Stowarzyszenie Oligo z Włocławka, które zajmuje się działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych.

Jak mówi Justyna Rykowska reprezentująca włocławskie stowarzyszenie – bardzo się cieszymy, bo jesteśmy już po raz drugi Rodzynką pozarządówki. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i cieszymy się, ze ten konkretny projekt „Bez Barier” został wyróżniony. Dzięki projektowi chcieliśmy podkreślić, że osoby niepełnosprawne intelektualnie mogą mieć dostęp do dóbr kultury.

Projekt trwał od marca 2017 roku do stycznia br. i był współfinansowany przez Fundację ANWIL dla Włocławka.

Podczas spotkania odbyła się akcja zbierania podpisów pod deklaracją z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poniżej publikujemy zdjęcia i relację wideo z uroczystości.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz