DKF Ósemka zaprasza na seans Akademii Dokumentalnej

2019-01-07 10:11:23, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-01-07 | 19:00 gdzie Multikino

Już dziś o godzinie 19:00 rozpocznie się pokaz filmu reklamowanego jako największe wydarzenie filmowo-rowerowe roku 2018. „North of the Nightfall" wyprodukowany został przez Red Bull Media House i doskonale znaną w świecie rowerowych filmów ekipę Freeride Entertainment.

Film pokazuje historię rowerowej eksploracji Wysp Heiberga, terenów położonych w głębokim ukryciu pomiędzy lodowcami Arktyki, zbyt niesamowitych, by móc je zignorować planując epicką wyprawę MTB! Gwiazdy: Darren Berrecloth, Carson Storch, Cam Zink i Tom Van Steenbergen udali się w niezwykłą podróż, by zbadać te dziewicze dla rowerzystów tereny. Ta wyprawa oznaczała dla nich ogromne wyzwanie, gdyż mieli okazję zmierzyć się z terenem po jakim nie jeździł nikt wcześniej.

Dokładnie w tym miejscu, gdzie próżno szukać oznak życia, a zima trwa aż 9 miesięcy, znajduje się sporo zapierających dech w piersiach miejsc, które można spróbować poskromić na rowerze. Podczas lata krajobraz zmienia się tam nie do poznania, a przykryty do tej pory śniegiem teren odsłania swoje niezwykłe piękno, stwarzając okazję do najbardziej ekstremalnego downhill'u w historii tego sportu!.

„North of the Nightfall" będzie można obejrzeć w Multikinie, w poniedziałek, 7.01.2019 r., o godz. 19:00. Wstęp jest bezpłatny. Akademia Dokumentalna we Włocławku jest projektem finansowanym z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

(Inf. prasowa DKF)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz