Kolejne medale judoków

2018-12-11 08:27:08, Maciej Kowalczyk

Siedem medali zdobyli judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek podczas XI Gwiazdkowego Turnieju Judo Młodzików i Dzieci o Puchar Burmistrza Szubina.

Najlepiej na zawodach spisał się Wiktor Lewandowski (66 kg), który zwyciężył w kategorii młodzika oraz Tymoteusz Morawski (32 kg) zwycięzca w kategorii dzieci starszych. Srebrne medale zdobyli : Nicol Musialik (57 kg) i Marcel Dobrian (81 kg). Na trzecim stopniu podium stanęli : Wiktor Borkowski (33 kg), Zuzanna Jurczak (35 kg) i Adam Dębczyński (73 kg). Walkę o brązowy medal (w dogrywce) przegrał Miłosz Kubiak (44 kg), dla którego był to pierwszy wyjazdowy turniej judo. Miłosz stoczył 4 bardzo dobre walki, z czego 2 wygrał. Podobny bilans walk zanotował Hubert Przyjałkowski (44 kg), który ostatecznie zajął 7 miejsce. W turnieju wzięli udział również : Alan Święcicki (32 kg), Oliwier Spychalski (42 kg), Mateusz Wojciechowski (+ 44 kg), Szymon Ansilewski – Wrzesiński (42 kg) i Łukasz Kordyl (+ 60 kg), którzy zawody zakończyli bez punktowanych miejsc.
Wyjazd na zawody do Szubina był dofinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek.

W najbliższą sobotę 45 osobowa ekipa Olimpijczyka pod opieką trenerów : Anety Szczepańskiej, Bartosza Zielińskiego i Romana Stawisińskiego weźmie udział w XX Mikołajkowym Turnieju Judo Dzieci, który odbędzie się we Włocławku. Organizatorem turnieju jest MKS „Olimpijczyk” Włocławek i dotowany jest ze środków Gminy Miasto Włocławek. Rozpoczęcie turnieju 15 grudnia 2018 r. godz. 10:00 w sali sportowej Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku przy ul. Toruńskiej.