28 medali judoków OLIMPIJCZYKA

2018-05-28 22:23:01, Maciej Kowalczyk

Bardzo dobrze spisywali się młodzi judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek w ostatnich turniejach dzieci i młodzików. Zawodnicy na co dzień trenujący przez trenerów : Anetę Szczepańską, Bartosza Zielińskiego i Romana Stawisińskiego wywalczyli łącznie 28 medali (12 zł, 9 sr, 7 br).

Podczas Copernicus Judo Cup w Toruniu, gdzie startowało ok. 650 zawodników w kategorii dzieci, młodzików i juniorów młodszych najlepiej spisali się : Jakub Serewis (60 kg), Marcel Dobrian (+ 60 kg) i Eryk Neumann (46 kg) zdobywając złote medale. Po srebrne krążki sięgnęli : Wiktor Lewandowski (60 kg) i Adam Dębczyński ( + 60 kg) a brązowe : Nicol Musialik (55 kg), Mateusz Palmowski (60 kg) i Antoni Gajewski (44 kg). 7 miejsce w turnieju zajął Szymon Ansilewski - Wrzesiński oraz Liliana Warzyńska, reprezentująca UKS „Papieżka” Włocławek.

- Turniej stał na dość dobrym poziomie. W niektórych wagach było po 30 zawodników więc o medale nie było łatwo. Z naszej grupy wyróżnili się złoci medaliści, którzy w bardzo ładnym stylu, prezentowali techniki rzutowe – komentuje Aneta Szczepańska.

Podczas Ogólnopolskiego Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Bielsk , gdzie startowali najmłodsi judocy Olimpijczyka na pierwszym stopniu podium stanęli : Wiktor Borkowski,  Barbara Janusz, Leon Lewandowski, Zofia Janusz, Aleksander Kwiatkowski  i Szymon Ansilewski – Wrzesiński. Drugie lokaty zajęli : Szymon Jastrzębski, Igor Balcerowski, Klaudia Michalska, Hubert Przyjałkowski  i Antoni Gajewski a trzecią Tymoteusz Morawski. Na 4 miejscu rywalizację zakończył Mateusz Wojciechowski. Ponadto w każdej grupie wiekowej organizatorzy wyłonili najlepszych zawodników.  „Najlepszym Zawodnikiem U 9” został nasz judoka – Wiktor Borkowski.

W ostatnich zawodach, które odbyły się na hali sportowej w Szubinie rywalizowali ponownie młodzicy i dzieci.

Dla młodzików były to Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego Młodzików w Judo. W tej kategorii 2 miejsce zajął Wiktor Lewandowski, a trecie lokaty zajęli : Mateusz Palmowski i Marta Czapczak.

W tym samym czasie rozegrano również Otwarte Mistrzostwa Szubina Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Szubina. Najlepiej z grupy Olimpijczyka zaprezentowali się : Nicol Musialik (55 kg), Jakub Serewis (66 kg) i Marcel Dobrian (+ 66 kg) zdobywając złote medale. Srebrny medal zdobył Adam Dębczyński (+ 66 kg)  a brązowy Aleksander Kwiatkowski (38 kg). Na piątym miejscu rywalizację zakończył najmłodszy i najlżejszy uczestnik Olimpijczyka – Andrzej Kwiatkowski (21 kg, 2011 r.) a na 7 lokatach uplasowali się : Szymon Ansilewski – Wrzesiński (42 kg), Bartosz Teper (35 kg) i Hubert Przyjałkowski (41 kg).

- Ostatnie starty pokazały, że mamy potencjał wśród młodych dzieci. Pomalutku odbudowujemy naszą grupę i myślę, że za niewielki czas będziemy mieć następców naszych ostatnich medalistek : Angeliki Szymańskiej i Wiktorii Tomczak (wielokrotnych mistrzyń Polski) – dodaje Szczepańska.

Wyjazdy na zawody były dofinansowane ze środków Gminy Miasto Włocławek oraz środków własnych.