Judocy Olimpijczyka Włocławek z medalami

2018-11-09 13:49:58, Maciej Kowalczyk

Kilka medali w ostatnich tygodniach wywalczyli judocy MKS Olimpijczyk Włocławek trenujący na co dzień u trenerów : Anety Szczepańskiej, Romana Stawisińskiego i Bartosza Zielińskiego. Do najbardziej prestiżowych wyników należy brązowy krążek Angeliki Szymańskiej podczas Mistrzostw Polski Seniorek oraz srebrny medal Wiktorii Tomczak podczas Warsaw Judo Open.

Mateusz Palmowski judoka MKS „Olimpijczyk” Włocławek zdobył brązowy medal w kategorii 60 kg. podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w Bydgoszczy. 7 miejsce w wadze 66 kg zajął Wiktor Lewandowski, a ósmą lokatę Marta Czapczak.

Zaś Wiktoria Tomczak – judoczka MKS „Olimpijczyk” Włocławek, aktualna Mistrzyni Polski Juniorek – zdobyła srebrny medal podczas Międzynarodowego Pucharu Polski Judo – Warsaw Judo Open w kategorii do 70 kg. Dwudniowa impreza zgromadziła na Hali Torwar w Warszawie ponad 1600 zawodników. Wiktoria Tomczak w drodze do finału pokonała kolejno : KULIGĘ Gabrielę (GBR), ANETTĘ Mosr (LUX) i MARTÍNKOVĄ Adélę (CZE). W uległa w dogrywce na trzymanie brązowej medalistce EYOF - GERSIOVEJ Ninie (SVK).

Do kolekcji swoich osiągnięć, kolejny medal dołożyła też Angelika Szymańska, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorek w kat. 63 kg. Mistrzostwa odbyły się w Warszawie i zgromadziły najlepszych judoków w tej kategorii wiekowej. Mimo, iż Angelika Szymańska jest jeszcze juniorką (Wicemistrzyni Europy sprzed dwóch miesięcy) sięgnęła po swój drugi medal Mistrzostw Polski w kategorii seniorek.

Po wygranych dwóch walkach z Katarzyną Kaszą (AZS UW Warszawa) i Aleksandrą Butlewską (SGKS Wybrzeże Gdańsk) w walce o udział w finale uległa w dogrywce brązowej medalistce Mistrzostw Świata i Europy – Agacie Ozdobie – Błach (KS AZS AWF Wrocław). W walce o brązowy medal pokonała przed czasem Dominikę Błach (TS Gwardia Opole). Po zawodach odbyło się Seminarium Szkoleniowe z legendą światowego judo, Mistrzem Olimpijskim, obecnym trenerem Kadry Narodowej Japonii – Kosei Inoue , w którym uczestniczyli judocy i trenerzy Olimpijczyka Włocławek.

W Płocku odbył się III Międzynarodowy Turniej Judo. W turnieju wystartowało ponad 420 zawodników z 36 klubów, w tym 6 klubów zagranicznych z Anglii, Szwecji, Rosji, Czech, Białorusi, Słowacji. W turnieju nie zabrakło judoków MKS Olimpijczyk Włocławek, którzy przywieźli z turnieju 7 medali. Najlepiej z judoków spisał się Wiktor Lewandowski(73 kg) i Zuzanna Jurczak (34 kg), którzy zdobyli złote medale. Po srebrne krążki sięgnęli : Mateusz Palmowski (66 kg) – brązowy medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz Alicja Gradowska (57 kg). Brązowe medale wywalczyli : Adam Dębczyński (73 kg), Wiktor Borkowski (30 kg) i Nicol Musialik (57 kg). Na 7 miejscu rywalizację zakończył Aleksander Gradowski (30 kg).

Medalową kolekcję judoków z "Olimpjczyka" uzupełniły osiągnięcia z Poznania. Tam odbył się X Memoriał Jigoro Kano w Judo „Szansą dla każdego”.
W turnieju, który trwał przez dwa dni wystartowało 740 zawodników, w tym sześcioro judoków MKS „Olimpijczyk” Włocławek. Złote medale zdobyły dziewczęta : Zuzanna Jurczak (45 kg) oraz Nicol Musialik (56 kg). Srebrny medal w wadze 81 kg zdobył Marcel Dobrian, a brązowy krążek Aleksander Gradowski (28 kg). Na 7 miejscu rywalizację zakończył Wiktor Borkowski (31 kg), który zanotował 2 zwycięstwa i 2 porażki. W tej wadze startowało 24 zawodników.

Wyjazdy na zawody były dofinansowane z Gminy Miasto Włocławek oraz środków własnych.