4 medale judoków Olimpijczyka w Gdańsku

2018-11-19 08:03:07, Maciej Kowalczyk

W Gdańsku odbył się XXVIII Turniej Judo im. Antoniego Reitera. W rywalizacji wzięło udział ok. 600 zawodników , w tym 6 z MKS „Olimpijczyk” Włocławek. Najlepiej z ekipy spisał się Eryk Neumann, który wygrał 5 walk przed czasem zajmując tym samym 1 miejsce w kategorii wagowej do 50 kg.

W rywalizacji do 66 kg drugie miejsce zajął Mateusz Palmowski, a siódme Wiktor Lewandowski. Srebrny medal wywalczył również Marcel Dobrian (81 kg), a brązowy zdobyła Alicja Gradowska (56 kg). Na 5 miejscu rywalizację zakończyła Nicol Musialik.

Na szczególną pochwałę zasługuje Eryk Neumann, który nie dość , że wygrał wszystkie walki przed czasem, to wyróżniał się spośród zawodników turnieju bardzo dobrą techniką ,taką jak : Tai Otoshi czy Uchi Mata. Naprawdę, aż chciało się oglądać jego walki. To zawodnik, który w perspektywie lat może być bardzo dobrym judoką na świecie. Bardzo skromny, bardzo pracowity i dobrze wyszkolony zawodnik – skomentowała start Eryka Aneta Szczepańska.

Wyjazd na turniej był dofinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek.