Maszt niepodległości stanął przed ZS nr 4

2018-11-28 11:27:49, Maciej Kowalczyk

Nie tylko jednak maszt niepodległości. Na terenie szkoły zakopano także kapsułę czasu. W jej wnętrzu, uczniowie i nauczyciele, zamknęli pamiątki związane z obchodami 100-lecia polskiej niepodległości, jakie w tym roku odbyły się w szkole.

We wtorkowe popołudnie w Zespole Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego gości było wielu. Ale i okazja była wyjątkowa. Na placu przed szkołą stanął 8 metrowy maszt - "Maszt Niepodległości", na który wciągnięto polską flagę. 

Chcieliśmy, by nasze barwy narodowe cały czas powiewały przed szkołą - mówi Kazimierz Mendala, dyrektor Zespołu Szkół nr 4.

Jednak jak trzeba przypomnieć, to nie jedyna uroczystość jaka miała miejsce tego dnia w "Baczyńskim". Na terenie szkoły spoczęła też kapsuła czasu. Uczniowie, nauczyciele i goście uroczystości zamknęłi w niej pamiątki licznych uroczystości upamiętniających 100 lat niepodległej.

Znalazł się tam list od prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do społeczności szkolnej ( Prezydent RP objął patronat nad uroczystościami), zdjęcia z poprzednich wydarzeń, medal szkoły, zaproszenia, informacje na temat wydarzeń i flagę Polski):

Naprawdę w wyjątkowy sposób mlodzież Zespołu Szkół nr 4 świętuje 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - przyznaje posłanka Joanna Borowiak - Dodajmy, że nie jest to pierwsza uroczystość wpisująca się w obchody 100-lecia niepodległej, jaka odbywa się w szkole - dodaje.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości.

 

 

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz