Tak świętowaliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

2018-11-23 10:20:37, Maciej Kowalczyk

„Tak świętowaliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości”, to wydarzenie organizowane przez społeczność Zespołu Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Włocławku, którego ważnymi akordami są: odsłonięcia Masztu Niepodległości, przekazanie flagi przez panią Poseł Joannę Borowiak, złożenia Kapsuły Czas.

Niezmiernie cieszymy się, że Uroczystość zaplanowana na 27 listopada 2018 na godz. 12.30 została objęta:

Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości
Patronatem Honorowym Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa.


100. rocznica odzyskania niepodległości to ważne wydarzenie w życiu narodu, które wymusza zatrzymanie się, refleksję, ale i godne świętowanie. Ilu nas jest – tyle sposobów i pomysłów na przeżycie tego święta. W tych dniach zjednoczeni pod dwoma kolorami: białym i czerwonym, chcemy przekazać następnym pokoleniom, jak przeżywaliśmy to doniosłe wydarzenie w naszej Małej Ojczyźnie. Postanowiliśmy postawić Maszt NIEPODLEGŁOŚCI przed gmachem Zespołu Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Włocławku, na którym będzie powiewać flaga państwowa w dużym rozmiarze. Chcemy, aby flaga pochodziła od Pani Poseł Joanny Borowiak, przedstawiciela reprezentującego nas,włocławian, w Parlamencie Rzeczpospolitej Polskiej – jako wyraz jedności w godzinie obchodów Jubileuszu Odzyskania Niepodległości.
Ponadto chcemy symbolicznie przekazać kolejnym pokoleniom, jak świętowaliśmy to wydarzenie we Włocławku. Dlatego w ostatnich dniach listopada 2018 roku zostanie zakopana kapsuła czasu, w której znajdą się przedmioty związane z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości, przekazane przez uczniów, nauczycieli oraz ludzi dobrej woli. Chcemy, aby włocławianie, jak również lokalne media, przekazały nam zdjęcia i nagrania, które następnie zapiszemy na nośniku danych i złożymy do kapsuły.

Materiały w postaci cyfrowej można będzie przekazywać do 26.11.2018 r na specjalny adres email:
niepodlegla@baczynski.org a przedmioty będziemy przyjmować w naszej placówce przy ulicy Kaliskiej 108 we Włocławku. Kapsuła zostanie opieczętowana i zakopana przez zaproszonych gości i przedstawicieli szkoły w atrium wewnątrz budynku Zespołu Szkół nr 4 we Włocławku.

 

Z wyrazami szacunku

/-/ Kazimierz Mendala
Dyrektor Szkoły

 

Inf.prasowa Zespół Szkół nr 4

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz