Rafał Sobolewski o sesji i kampanii wyborczej

2018-10-19 17:36:44, Maciej Kowalczyk

"Jestem wzruszony, ze dane mi było prowadzić dzisiejszą sesję"- mówił Rafał Sobolewski. Przewodniczący Rady Miasta skomentował także zmierzającą do końca kampanię samorządową.

Jak mówił sesja, którą dziś prowadził miała wyjątkowy dla niego charakter. Było to zwiazane, co oczywiste z celem dzisiejszego spotkania radnych, jakim było uczczenie 100 lat polskiej niepodległości. Była to także okazja do podsumowań pracy Rady Miasta i tego, co udało się osiągnąć w minione kadencji samorządu. Kadencji, w której jak przypomina obowiązki przewodniczącego sprawowało aż trzech radnych.

Przewodniczący podsumowując minione cztery lata zwrócił też uwagę na to, co udało się osiągnąć radnym mijającej kadencji, kładąc szczególny nacisk na uzyskanie przez Radę Miasta "podmiotowości" w stosunku do prezydenta miasta.

Dla przewodniczącego Rady szczególnie doniosłym momentem było podpisanie przez zebranych włocławskiej "Deklaracji Niepodległości". Podpisy pod dokumentem złożyli wszyscy obecni na sali. Nie tylko radni, oraz prezydent, ale choćby zgromadzeni na uroczystosci dziennikarze. 

Rafał sobolewski mówił też o kampanii samorządowej. Jak podkreślał ta kampania, była dla niego nowością i znacznie różniła się od tych do jakich przywykł w poprzednich latach kandydując do Rady Miasta.

Więcej w maeriale wideo:

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz