Zamknij [X]

Radni PiS i niezależni o funkcjonowaniu samorządu

2018-05-23 12:32:23, Maciej Kowalczyk

We wtorek, w gabinecie przewodniczącego Rady Miasta Włocławek odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli klubu radnych PiS oraz radnych niezależnych. Spotkanie dotyczyło utrzymania zieleni w mieście oraz kwestii związanych z budżetem Włocławka.

W spotkaniu udział wzięli przewodniczący Rady Miasta Włocławek Rafał Sobolewski, radny Dariusz Wesołowski oraz radny Janusz Dębczyński. Tematem spotkania była sprawa funkcjonowania samorządu.

Zdaniem radnych obecnych na konferencji prasowej, prezydent powinien w obecnej sytuacji przygotować uchwały na podstawie oczekiwań radnych. Jak uważa przewodniczący Rady Miasta Rafał Sobolewski - przygotowany projekt budżetu na najbliższą sesję Rady Miasta ewidentnie ogranicza bardzo ważne dla miasta inwestycje, a prezydent tłumaczy to brakiem możliwości zaciągnięcia zobowiązania kredytowego. Odniósł się przy tym chociażby do inwestycji z budżetu obywatelskiego. Przewodniczący Rady Miasta obawia się, że przedstawiona uchwała zakładająca zmiany w budżecie może nie zyskać akceptacji większości radnych.

Podczas spotkania poruszono kwestię utrzymania zieleni we Włocławku, oraz tłumaczenie Urzędu Miasta, że nie można przeprowadzić przetargu w tym zakresie, m.in. na skutek decyzji radnych.

Pełen zapis konferencji prasowej w poniższym materiale wideo.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz