Konferencja: PiS zarzuca Marszałkowi niedoinwestowanie szpitala. Wojewoda przekazuje karetkę

2018-10-15 18:38:25, Maciej Kowalczyk

W ostatnim tygodniu kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość poruszyło temat włocławskiego szpitala. Przypomnijmy, że temat ten w ostatnich dniach, stał się jednym z najczęściej poruszanych przez kandydatów. Pomysłów na szpital jest co najmniej kilka, problemów związanych z jego funkcjonowaniem, również nie brakuje. Gdzie te problemy widzi PiS i kandydat na prezydenta miasta z ramienia ugrupowania?

Głównym tematem, jaki poruszany był podczas dzisiejszej konferencji prasowej był ten dotyczący finansowania placówki i wsparcia ze strony Urzędu Marszałkowskiego.

Jestem zaniepokojony mocno tym, że od początku kadencji nie udało się rozwiązać problemu dotyczącego powstania Oddziału Detoksykacji i Leczenia Uzależnień – mówił Jarosłąw Chmielewski – Wiemy, że to jest ogromny problem, który dotyka pacjentów, którzy korzystają z włocławskiego szpitala, bo niestety dziś spotykają na SOR osoby, które wcześniej były transportowane do Izby Wytrzeźwień. Władze miasta ani marszałek województwa nic w tej sprawie nie zrobili.

Nie jest to jednak jedyny problem, na jaki zwracają uwagę przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Joanna Borowiak mówi między innymi o niedostatecznym finansowaniu inwestycji w sprzęt medyczny

Przez to problemy z psującym się starym sprzętem. Ostatnie karetki, które były zakupione przez Pana Marszałka dla włocławskiego szpitala, zostały zakupione w 2015 roku. A tylko w 2016 roku pięć nowoczesnych, supernowoczesnych karetek trafiło do szpitala toruńskiego.

Podkreślała posłanka dodając, że to na skutek wsparcia ze strony wojewody Mikołaja Bogdanowicza w maju została zakupiona karetka znajdująca się na wyposażeniu placówki pogotowia na Zawiślu. Na tym jednak nie koniec:

Już dziś, albo jutro, karetka zakupiona ze środków rządowych, dzięki Panu Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu zostanie przekazana włocławskiemu szpitalowi.Wartość tej karetki, to ponad 400 tysięcy złotych.

Joanna Borowiak zarzuca też marszałkowi brak konkretów, jeśli chodzi o dalsze finansowanie inwestycji na terenie placówki. Przypomina, że pierwotnie mowa była o 220 milionach złotych, później było można usłyszeć o 180 milionach, by nie tak dawno Rada Społeczna placówki uzyskała iinformacje o 160 milionach złotych. Wojciech Jaranowski, obecny radny Sejmiku i kandydat w zbliżających się wyborach uznaje, że nawet jeśli przyjąć najwyższą z kwot i tak jest ona zbyt mała w stosunku do potrzeb placówki. Janusz Dębczyński z Rady Miasta przypominał zaś o trudnej sytuacji pracowników szpitala

Obecny na konferencji Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych podkreślał, że opieka zdrowotna to jedna z najwazniejszych spraw dla Polaków, w tym dla mieszkańców Włocławka:

Nasz kandydat na prezydenta Włocławka, którego z przyjemnością tutaj popieram, jest człowiekiem silnym i dynamicznym (…) ja jeszcze dodam od siebie, bo znamy się nie od dziśże jest człowiekiem bardzo skutecznym – mówił Czabański – Dlatego deklaruję, że będziemy go wspierać we wszystkich działaniach na rzecz Włocławka, nie tylko w sprawie szpitala, służby zdrowia – zapewniał.

Całość konferencji dostępna w materiale wideo:

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarzFatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'file_put_contents(): Only 0 of 174 bytes written, possibly out of free disk space' in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php:91 Stack trace: #0 [internal function]: Kohana_Core::error_handler(2, 'file_put_conten...', '/home/maciekq4/...', 91, Array) #1 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php(91): file_put_contents('/home/maciekq4/...', '\n2023-03-21 22:...', 8) #2 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log.php(184): Kohana_Log_File->write(Array) #3 /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/session.php(378): Kohana_Log->write() #4 [internal function]: Kohana_Session->write() #5 {main} thrown in /home/maciekq4/domains/q4.pl/public_html/system/classes/kohana/log/file.php on line 91