Zamknij [X]

Piotr Gliński - Potrzebujemy ludzi profesjonalnych i dynamicznych

2018-10-11 21:52:00, Maciej Kowalczyk

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, jako kolejny członek gabinetu premiera Morawieckiego poparł kandydaturę Jarosława Chmielewskiego na urząd prezydenta miasta. Dziś wicepremier gościu we Włocławku.

I miejsce, i miasto, i region na pewno potrzebują dobrych gospodarzy. Ja z całego serca popieram Jarosława Chmielewskiego - mówił wicepremier i dodawał - My potrzebujemy ludzi profesjonalnych i dynamicznych jednocześnie. 

Jak tłumaczył, do takich właśnie osób należy zarówno Jarosław Chmielewski, jak i kandydująca do sejmiku województwa Anna Gembicka. 

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma wiele narzędzi, by wspierać samorządy i wspierać rozwój takich miast jak Włocławek, nie tylko w zakresie kultury - podkreślał wicepremier, przekonując, że jego resort jest w stanie wesprzeć pomysły lokalnego samorządu na rozwój kultury i instytucji odpowiedzialnych za jej krzewienie. 

To właśnie zadania związane z poszerzeniem oferty kulturalnej włocławskiego Centrum Kultury "Browar B." jest jednym z elementów programu Jarosława Chmielewskiego. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na urząd prezydenta miasta chciałby ponadto stworzenia miejskiej orkiestry. Jednak nie tylko:

Jeszcze jednym elementem jest festiwal filmów amatorskich. Chcielibyśmy zachęcić młodych ludzi, żeby wchodzili w kulturę z większym zaangażowaniem i większym impetem - mówił kandydat. 

Także i podczas tej wizyty, tak jak podczas późniejszego o kilka godzin przemówienia Mateusza Morawieckiego, Piotr Gliński zwrócił uwagę na poczucie niesprawiedliwości o jakim słyszy z ust włocławian, gdy mowa jest o podziale pieniędzy płynących z samorządu wojewódzkiego. Także tych, przeznaczonych na instytucje kultury i inwestycje w tym obszarze. 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo:

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz