Jarosław Chmielewski zapowiada inwestycje w sport

2018-10-10 21:31:18, Maciej Kowalczyk

Sport we włocławku - to temat konferencji prasowej Jarosława Chmielewskiego. Kandydat spotkał się dziś z dziennikarzami, aby zaprezentować swoje pomysły na rozwój sportu dzieci i młodzieży a także konieczne inwestycje w obiekty sportowe.

Podczas tej konferencji kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta miasta towarzyszył sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu Jarosław Stawiarski. Wiceminister zapewnił przy tej okazji, że rząd jest w stanie wspierać samorządy w ich inwestycjach na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej, zwłaszcza, tej skierowanej do dzieci i młodzieży.

Na to wszystko są pieniądze w tym roku wydajemy 516 milionów na dofinansowanie dobrych projektów infrastruktury sportowej - mówił wiceminister, podkreślając, że zainteresowanych jest o wiele więcej niż dostępnych środków - Ale mogę państwu obiecać, że jeśli będą dobre projekty z Włocławka, a wierzę głęboko że pan Jarosław daje taką gwarancję. Włocławek znajdzie się na mapie dofinansowań.

Podczas konferencji prasowej Jarosławowi Chmielewskiemu towarzyszyli prezesi działających we włocławku klubów i stowarzyszeń sportowych. Kandydat podkreślał, że to właśnie podczas rozmów z nimi powstał pomysł na to jakie inwestycje sportoweppowinny powstać w mieście, w kolejnej kadencji samorządu. Wspomniał przy tym choćby o fatalnym stanie pomieszczeń klubowych i sali treningowej Włocławskiego Klubu Bokserskiego START.

Oprócz remontów już istniejącej infrastruktury Jarosław Chmielewski chciałby poszerzyć ofertę sportowąą skierowaną do włocławian. Wśród projektów jakie zamierza zrealizować, pozyskując zewnętrzne finansowanie, jest między innymi budowa hali sportów walki, w której znalazłoby się miejsce dla działających we Włocławku sekcji karate, judo czy aikido. Ponadto chciałby także uruchomić w mieście tor motocrossowy czy wybudować trawiaste boisko sportowe.

Zwrócił także uwagę na fakt, że już niebawem klub piłkarski Włocłavia będzie musiał przekształcić się w sportową spółkę akcyjną. Chciałby przy tej okazji, aby miasto objęło część udziałów w spółce. 

Liczę na współpracę z rządem. Liczę na współpracę z samorządem wojewódzkim. Liczę na współpracę z parlamentem dla dobra włocławskiego sportu. Po to, by Włocławek mógł być taką gwiazdą która będzie rozświetlała województwo kujawsko-pomorskie - mówił Jarosław Chmielewski, który przy tej okazji wraz z prezesami klubów sportowych oraz wiceministrem i posłanką Joanną Borowiak podpisał deklaracje dla włocławskiego sportu. Deklarację obejmującą listę inwestycji, jakie miałyby być realizowane w kolejnej kadencji samorządu.

Więcej w materiale wideo:

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz