Zamknij [X]

Możemy przełamać ten letarg - mówił we Włocławku premier

2018-10-11 20:55:42, Maciej Kowalczyk

Premier Mateusz morawiecki odwiedził dziś Włocławek. Podczas krótkiej wizyty w naszym mieście wyraził swoje poparcie dla kandydatury Jarosława Chmielewskiego na urząd prezydenta miasta. Rekomendacja trafiła też do Anny Gembickiej, startującej w wyborach do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Spotkanie które odbyło się późnym popołudniem przyciągnęło wielu sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z Włocławka i okolic. Byli tam zarówno radni, kandydaci w wyborach samorządowych, jak i osoby luźno związane ze strukturami Prawa i Sprawiedliwości oraz innych prawicowych ugrupowań. 

Mateusz Morawiecki zwrócił się do nich z prośbą o poparcie dla list wyborczych zjednoczonej prawicy. Jak przekonywał - to na tych listach znaleźć można dobrych gospodarzy, którzy potrafią zadbać o miasto. Miasto, jak podkreślał, które jest przykładem na, to jak bardzo nierównomiernie przebiegał rozwój Polski po roku 1989. 

Życzyłbym sobie by cała gospodarka Włocławka i okolic była tak kwitnąca, jak włocławska koszykówka - mówił premier w swoim wystąpieniu.

Wielokrotnie zarzucał obecnym władzom miasta brak umiejętności pozyskiwania inwestorów i zaniedbania w zarządzaniu miastem. 

Możemy przełamać ten trend, możemy przełamać ten letargu, w którym znalazł się Włocławek. Musimy tylko wybrać do Sejmiku kandydatów Prawa i Sprawiedliwości i dobrego gospodarza miasta - mówił wskazując na Jarosława Chmielewskiego

W przemówieniu premiera znalazły się także fragmenty w których mówi o niewłaściwym, jego zdaniem, dzieleniu funduszy przez władze samorządowe na szczeblu województwa, gdzie mówił, Włocławek często jest pomijany.

Pojawiły się także odniesienia do sytuacji włocławskiej zapory i budowy nowego stopnia wodnego na Wiśle. Premier zapowiedział, że spółka Wody Polskie wraz z firmami energetycznymi przystąpi do prac nad stopniem wodnym w Siarzewie. 

Całość wystąpienia premiera w materiale wideo:

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz