Przedszkolaki już wiedzą kim jest dzielnicowy

2018-09-25 12:42:35, Maciej Kowalczyk

Radziejowscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków w Morzycach, Kościelnej Wsi i Dobrem. Podczas spotkania z dziećmi opowiedzieli o tym, kto to jest dzielnicowy i czym się zajmuje. Poruszono też ważną kwestię używania elementów odblaskowych.

Dzielnicowi wspólnie z policjantką prewencji spotkali się z maluchami z przedszkoli w pow. radziejowskim. Niektóre dzieci po raz pierwszy widziały policjanta „na żywo". Mogły się dowiedzieć na czym polega jego praca i jak wygląda wyposażenie do służby. 

Policjanci mówili jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Zwrócili uwagę jak ważne dla ich bezpieczeństwa są elementy odblaskowe, które noszą na sobie.

Dodatkowo, dzielnicowi nauczyli dzieci, jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112. Poruszono także temat ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami nieznajomymi. Przy okazji dzieci usłyszały jak zachowywać się podczas ataku psa i przyjmować bezpieczną pozycję tzw. „jeżyka".
Dzieci obecne na spotkaniu zadawały dużo pytań, na temat zasad poruszania się po drodze jak i pracy policjantów. Spotkania upłynęły w miłej atmosferze i mamy nadzieję, że przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa przedszkolaków.

(inf. prasowa KPP Radziejów)

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz