Za czynną napaść na policjantów trafił na trzy miesiące do aresztu

2020-10-22 14:58:00, Q4.pl

W policyjnej celi wylądował agresor, który najpierw znęcał się nad ojcem, a potem zaatakował widłami radziejowskich policjantów. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek w jednej z miejscowości w gminie Bytoń. Policjanci zostali poproszeni przez pracownice opieki społecznej o asystę w domu, gdzie wcześniej stwierdzono przemoc domową.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zastali zabarykadowane drzwi do domu, którego dobiegały wezwania o pomoc. Funkcjonariusze nie mogli wejść do środka, więc wezwali strażaków, którzy wyważyli drzwi.

Wtedy na podwórko wybiegł 59-latek, który chwycił widły i zaczął grozić policjantom pozbawieniem życia. Pomimo wezwań, nie chciał się uspokoić i zaatakował mundurowych, uderzając jednego widłami a drugiego kopnął.

Szczęśliwie policjanci nie odnieśli poważnych obrażeń. Napastnik został obezwładniony i zatrzymany, po czym przewieziono go do policyjnej celi. 59-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz znęcania się nad ojcem.

Dziś po południu radziejowscy policjanci doprowadzili podejrzanego do sądu. Tam zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. 59-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(Informacja prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz